Maľovaný svet Ammyla

Maľovaný svet Ammyla

október29

Pod touto značkou nájdete tvorbu šikovnej Kamily. Jej originálne kabelky vás určite dostanú!

 

Z jej šikovných rúk pochádza naozaj plejáda nápaditých vecičiek, ktoré sa vám zapáčia hneď na prvý pohľad. Niet nad originalitu a Kamila si všetky potlače navrhuje sama. A to na tričkách, kabelkách, či odznakoch. A ako vznikla Ammyla? To sa dozviete...

Kamila Rybárová má 29 rokov a pochádza z Rožňavy. Momentálne tvorí ako slobodný umelec. Vyštudovala výtvarnú výchovu a umenie v Prešove a neskôr aj maľbu na AKU v Banskej Bystrici. "Značka Ammyla sa stala mojim koníčkom, obsesiou a živobytím zároveň," prezrádza mladá umelkyňa. "Šiť kabelky som začala už počas štúdií na maľbe (2009-2010), čo mi pomôhlo platiť si školné. Po škole som bola na dlhodobej marodke. Bola som zavretá doma, tak som mala kopec času na vymýšľanie nových modelov, zháňanie materiálu a techniky. Toto obdobie a prípravy mi pomohli vydať sa správnym smerom," spomína na svoje začiatky Kamila.

Prečo práve Ammyla? "Názov vznikol v podstate náhodou z môjho mena. Na začiatku to bolo emailové užívateľské meno kammylka - akási skomolenina môjho mena. Neskôr, keď som sa prvý krát prihlasovala na handmade portál, som potrebovala niečo jednoduchšie, zapamätateľné. Tak som to skrátila na Ammyla. Znie to predsa podobne ako Kamila," smeje sa. Kabelky vznikajú kompletne v jej dielni - od nápadu, až po samotné zhmotnenie a realizáciu. "Tvorba kabelky nie je len o jej ušití, sú to hodiny práce. Začína to navrhovaním, neskôr konštrukcie strihov, výber a zháňanie materiálov, strihanie, rezanie, podlepovanie textílií a brašnárske práce. A ešte vždy sa to nemusí podariť!"

Nás zaujali aj veselé odznaky, ktoré Kamila sama kreslí. "Čo sa týka potlačí a odznakov, používam taktiež výhradne vlastné motívy a návrhy. Rada by som sa pustila aj do farebných potlačí. Vo farbe sa však realizujem v malom rozmere, len na odznakoch."

Aký je jej tvorivý sen? "V budúcnosti by som si veľmi rada nechala potlačiť metráž, látky s vlastnými designom, ale to je skôr utópia." Vecičky z dielne Ammyla nájdete aj na Sashe.

Autor: Mollie Tvorí/Lenka


 

DIY Tip: Halloweensky obrus

október29
Boo Boo! Vyrobte si strašidelný obrús na jedno použitie. Nebudete tak po párty riešiť, ako vyprať niektoré škvrny!
staršie články
 
Maľovaný svet Ammyla
Mollie Tvorí/Lenka