Blog, ktorý ♥: Krásne vecičky Mademoiselle Ivy

Blog, ktorý ♥: Krásne vecičky Mademoiselle Ivy

september12

Na blogu Banskobystričanky Ivany objavíte malé handmade pokladíky.

 

Pre Ivu alebo Klepi, ako ju volajú kamaráti, je tvorenie najväčšou vášňou a jej šatník je aj toho dôkazom. Nájdete v ňom prerobené a prešité vecičky, ktoré vyštudovaná ekonómka upravuje podľa svojich predstáv. Napokon, dobrý základ mala už z domova. Ivina mama je krajčírka a keď bola Iva dievčatko, trávila v maminej dielničke veľa času. Väčšina oblečenia, ktoré nosila, boli originály, aké nemal v jej okolí nikto: „Milovala som, a stále milujem ten pocit, že moje oblečenie je jedinečné a nemá ho nikto iný. Aj keď prídem do obchodu a niečo si vyberiem, zväčša sa to začína vetou "toto tu odstrihnem a toto sem prilepím". Z trička som tak odpárala mašľu, z ktorej som vymyslela gumičku do vlasov, či odstrihla som strapce z topánok a vyrobila si hladké balerínky. Prerábala som hlavne topánky, zimné čižmy, upravovala som si kabelky, vymýšľala som aj bižutériu a z dlhých džínsov som si šila krátke šortky.“ Všetky Ivine výtvory nájdete na jej blogu MademoiselleIva.

Mimochodom, Iva oblečenie nielen prerába, ale aj navrhuje. Zatiaľ jej so šitím pomáha mama, ale keďže k promóciám dostala šijací stroj, niektoré kúsky oblečenia zvládla Iva už aj sama. Čo vyrába najradšej? „Moje najobľúbenejšie D.I.Y. projekty sú rozhodne balenie a vyrábanie darčekov. Na tých sa najviac vybláznim a milujem pohľady obdarovaných ľudí. Nemám rada klasické taštičky, alebo lesklé baliace papiere. A najväčšiu radosť mi spravila čelenka z kvetov. Žiaľ, tá zatiaľ nemá na Slovensku využitie. Mne síce nevadia prekvapené pohľady ľudí, ale keď sa vás dvadsať ľudí spýta, čo to preboha máš na hlave, tak si radšej čelenku dáte dole. Dúfam však, že aj extravagantnejšie postupy prelomia v ľuďoch ten konzervativizmus,“ hovorí blogerka.

Medzi jej najťažšie projekty patria ručne maľované panda balerínky. „Viete si predstaviť - najskôr naniesť na čierny základ bielu farbu, tak to mi naozaj dalo zabrať. Všetko som robila štetcom, nepoužila som fixku ani žiadne pomocné pásky. A náročná bola aj čierna sukňa, ktorú som párala asi týždeň. Ale veľkú radosť mám napríklad z odopínateľných golierikov, ktoré dodnes nosím veľmi rada."

Ak aj vy milujete DIY vecičky, Iva pre vás chystá zaujímavé projekty - náramky, náhrdelník, šaty a krásny jesenný kabát.

Autor: MollieTvorí/beha


 

DIY tip: Čalúnené záhlavie postele

september11
Vyzerá ako drahý dizajnérsky kúsok, no zvládne ho vyrobiť každá šikuľka. Trúfnete si?
staršie články
 
Blog, ktorý ♥: Krásne vecičky Mademoiselle Ivy
MollieTvorí/beha