Roztopená misa: Jej tvar si vymyslíte sami!

Roztopená misa: Jej tvar si vymyslíte sami!

máj23

Nebolo by skvelé vedieť ohýbať sklo? Toto je síce iba akrylátové, no aj z neho si môžete vyrobiť krásne tvarovanú misu na ovocie alebo akúkoľvek inú interiérovú dekoráciu.

 

Not Just a Housewife prináša návod na domáce ohýbanie plexiskla pre pokročilých. Výroba samotná možno nie je až taká náročná, no je potrebné pracovať opatrne a s rešpektom k použitému materiálu i pracovným nástrojom. Idete do toho?


Budete potrebovať:

- Plexisklo
- Pracovné rukavice
- Ochrannú masku
- Hobby kliešte
- Teplovzdušnú pištoľ
- Väčšiu nerezovú misu


1. Misu postavte na pracovný stôl hore dnom a na ňu si položte štvorcové plexisklo. To ešte skúste zaťažiť niečím ťažkým, aby sa vám pri práci nehýbalo. Pracujte vonku alebo vo vetranej miestnosti a použite pracovnú ochrannú masku a rukavice.


2. Zapnite si teplovzdušnú pištoľ a nastavte na vyššiu teplotu. Postupne nahrievajte rohy plexiskla a zohýbajte smerom nadol. Nerezová misa vám poslúži ako forma pre základný tvar novej misy.


3. Plexisklovú misu otočte, položte opäť na nerezový podstavec a začnite misku tvarovať do finálnej podoby. Jej okraje nahrievajte po menších či väčších plochách. Keď plexisklo zmäkne, ohýbajte ho priamo rukami (v kožených pracovných rukaviciach) alebo klieštikmi/kombinačkami.


4. Teplovzdušnú pištoľ neprikladajte pri zohrievaní príliš blízko, aby sa vám na plexiskle nevytvorili bublinky.


No ak sa aj vytvoria, nebude práve to dôkazom ne/dokonalej ručnej práce? A to sa dá handmade kúskom predsa odpustiť! Najmä ak sú takéto skvostné...

Autor: Mollie tvorí/Lusy


 

Napíšte to kvetmi! Rozkvitnuté motto na vašu stenu

máj21
Ráno sa zobudiť a na čistučkej bielej stene nájsť rozkvitnuté slová... Taký deň skrátka nemôže začať (a ani skončiť) zle. Napíšte si...
staršie články
 
Roztopená misa: Jej tvar si vymyslíte sami!
Mollie tvorí/Lusy