Stôl plný dobrôt a handmade porcelánu!

Stôl plný dobrôt a handmade porcelánu!

jún23

Letné stolovanie je plné dobrôt, preto by aj letné servírovanie malo byť niečím špeciálne. Podávajte chutné maškrty na vlastnoručne pomaľovaných tanierikoch a miskách!

 

Paper&Stitch blog je tu s roztomilým insitným návodom, ktorý sa na nič nehrá a je dôkazom, že nemusí ísť o žiadne veľké umenie, aby mal tvorca z výsledku radosť. Vyskúšajte a presvedčte sa na vlastnom porceláne!


Budete potrebovať:

- Biele tanieriky
- Farbu na porcelán (Pebeo)
- Štetce
- Handričku alebo papierové utierky


1. Vymyslený motív si najskôr skúste namaľovať skúšobne na papier alebo kúsok keramiky, aby ste si vzor nacvičili.

2. Keď sa vám výsledok pozdáva, môžete začať maľovať na pripravený (odmastený a suchý) porcelán. Poruke majte navlhčenú handričku alebo obrúsok, aby ste mohli rýchlo opraviť/zotrieť prípadné chybičky.


3. Ak chcete vytvoriť tulipánový motív, nakreslite vždy naskôr jednoduchý poloblúk a naň domaľujte tri cípy. Namaľovať si môžete akýkoľvek vzor - hviezdičky, bodky, kvietky alebo srdiečka.

Pre dosiahnutie nepriehľadnosti bude zrejme potrebné aplikovať dve vrstvy. Kým však nanesiete druhú, nechajte prvú poriadne zaschnúť (keď už nebude lepkavá na dotyk).


4. Pomaľované tanieriky upečte v rúre presne podľa pokynov na obale farby, nechajte vychladnúť a servírujte jednu dobrotku za druhou!

Chrumkavé bagety, ovocie alebo syry budú z handmade servisu chutiť jedna báseň...

Autor: Mollie tvorí/Lusy


 

Dokonalý DIY vešiak na vaše šperky!

jún23
No nie je nádherný? Drevený, ružový, so zlatými detailami a zavesený na bielej tehlovej stene. Neschovávajte svoju bižutériu v škatuľkách...
staršie články
 
Stôl plný dobrôt a handmade porcelánu!
Mollie tvorí/Lusy