Nezvyčajná stávka primátora mesta: Ak prehrá, príde o peniaze!

13. decembra 2016, 12:30
Tip redakcii

K tuhému boju dôjde na vianočných trhoch v Banskej Bystrici. Primátor Ján Nosko a rektor UMB Vladimír Hiadlovský idú predávať punč, pričom sa stavili, kto zaň vyzbiera viac financií. Porazený bude musieť siahnuť do vlastnej peňaženky.

Primátor Ján Nosko sa stavil s rektorom UMB Vladimírom Hiadlovským.

Primátor Ján Nosko sa stavil s rektorom UMB Vladimírom Hiadlovským.

Autor: Eva Štenclová

Stánok pred Radnicou na Námestí SNP privíta v utorok (13. 12.) a v piatok (16. 12.) všetkých, ktorí chcú pomáhať druhým. 

Porazený doplatí 200 eur

Obidva dni sa zároveň ponesú v znamení stávky medzi banskobystrickým primátorom Jánom Noskom a rektorom UMB Vladimírom Hiadlovským, ktorá spočíva v tom, komu sa podarí vyzbierať viac peňazí. „Všetkých pozývam na piatkový pohárik teplého punču. Som presvedčený, že spoločnými silami podporíme ušľachtilú myšlienku. S rektorom sme sa dohodli, že ten, kto prehrá, doplatí z vlastného vrecka k vyzbieranému výťažku sumu vo výške dvesto eur,“ povedal Nosko. 

Univerzitný punč je novinkou

V primátorskom stánku bude v piatok na predaj aj špeciálny hrnček s vianočným motívom. O program sa postará Folklórny súbor Partizán a Detský folklórny súbor Dratvárik zo Slovenskej Ľupče. 

Univerzitný stánok bude súčasťou vianočných trhov po prvý raz. „Trinásty december sa tento rok bude niesť v duchu našich vianočných osláv. Na námestí sa predstaví Univerzitný folklórny súbor Mladosť a Komorný orchester inštrumentálnych súborov Mladosť. Zároveň bude vedenie univerzity a fakúlt ponúkať nielen našim študentom, zamestnancom, ale aj verejnosti univerzitný punč. Výťažok z neho sme sa rozhodli venovať rovnakej organizácii ako primátor mesta,“ hovorí rektor Vladimír Hiadlovský.

Výťažok pôjde dobrovoľníkom

Počas troch hodín Primátorského punču sa vlani podarilo vyzbierať 2 020 eur. Výťažok poputoval Základnej škole pre žiakov s autizmom. Kúpili zaň nové vybavenie učební fyziky, chémie i biológie. Tento rok darujú výťažok dobrovoľníkom Slovenského Červeného kríža na vybavenie Humanitárnej jednotky v Banskej Bystrici.

 
Autor: eš 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Nezvyčajná stávka primátora mesta: Ak prehrá, príde o peniaze!