predplatne
 

Nová web stránka

14.06.2017

LIVE stream z miesta požiaru


Polícii a hasičom, ktorí aj naďalej ostávajú na mieste, sa už podarilo budovu evakuovať. Očití svedkovia však tvrdia, že v dome so 120 bytmi, ktorý úplne pohltili plamene, uviazlo mnoho ľudí. Podľa oficiálnych zdrojov na mieste zahynulo niekoľko ľudí.

 Oznámenie o požiari vežiaka, ktorý sa nachádza medzi stanicou metra Latimer Road a nákupným centrom Westfield, zaznamenali úrady okolo 01.00 h miestneho času (02.00 h SELČ). Za závažný incident označil dnešný požiar výškovej budovy aj londýnsky starosta Sadiq Khan.

VIDEO Krvavý útok teroristov v Londýne: Použili osvedčenú zbraň, ľudom podrezávali hrdlá!

Londýn v ohrození: Hrozba teroristického útoku je veľmi pravdepodobná!

Najmenej jedna osoba je uväznená na 11. poschodí budovy a hasiči sa k nej pokúšajú dostať. Podľa nepotvrdených informácií jeden z obyvateľov vyskočil kvôli plameňom z desiateho až pätnásteho poschodia. Šťastím v nešťastí bola správa, že hasičom sa podarilo vyprostiť z horiacej budovy päťročné dievčatko.

Obrovská budova bola v plameňoch za 15 minút

Požiar sa podľa Daily Mailu rozšíril z druhého poschodia a trvalo len 15 minút, kým bola v plameňoch už aj strecha tohto obrovského komplexu. Polícia evakuovala nielen budovu, ale aj 30 susediacich bytov kvôli obavám, že by sa mrakodrap mohol zrútiť, pretože z neho odpadávajú kusy betónu. Zasiahnutý dom postavili v 70. rokoch minulého storočia a nedávno prešiel rozsiahlou rekonštrukciou.

Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach bolo vidno mohutný požiar, ktorý zachvátil viacero podlaží 27-poschodovej budovy. Najmenej dvaja ľudia utrpeli pri požiari zranenia."V tejto chvíli vieme o dvoch osobách, ktoré boli ošetrené, pretože sa nadýchali splodín z horenia," uviedol predstaviteľ londýnskej Metropolitnej polície.

Tragédia v bani: Mladá vdova Jana s deťmi Karolínkou a Markom plačú: Bez tatina to nezvládneme

Rodinná tragédia v Žiline: Muž vyskočil zo šiesteho poschodia. Nechcite vedieť, čo sa stalo s jeho matkou!

Hasiči sa obávajú zrútenia bytovky

Evakuácia ľudí je veľmi komplikovaná. Zdravotnícki záchranári zatiaľ ošetrili mnoho tých, ktorí sa nadýchali dymu a utrpeli pri požiari aj ďalšie zranenia. Príčina požiaru budovy, v ktorej žije viac než 200 obyvateľov nie je zatiaľ známa.

Podľa domácich zdrojov na mieste v čase vypuknutia požiaru zavládla panika. Ľudia volali o pomoc a snažili sa zlaniť z okien svojich bytov. „Videli sme padať trosky, počuli explózie a zvuky trieštenia skla,“ povedal spravodajca BBC s tým, že polícia uzavrela širšie okolie budovy, keďže sú dôvodné obavy, že by sa mohla výšková budova zrútiť.

Pozrite si hrozivé videá z miesta tragédie

Portál denníka New York Times cituje Miriam Antur, ktorá žije v byte na 19. poschodí budovy. Tvedí, že počas vypuknutia požiaru spala, rovnako ako jej dve deti. Zobudili ju sirény a výkriky z okolia.

Snažila sa dovolať svojmu manželovi, ktorý bol mimo bydliska. "Keď som otvorila dvere, moji susedia behali po chodbe a kričali po sebe," povedala."Nechápala som, čo sa deje, kým neprišla suseda a oznámila mi, aby sme nešli dolu a čakali, kým pre nás neprídu hasiči," hovorí Miriam.

VIDEO Pentagon opäť v problémoch: A to len pár dní pred rozsiahlou rekonštrukciou!

V budove vládol rozruch a panika. Miriam Antur uviedla, že počas čakania na hasičov mala veľký strach o život svojich detí. "Bola som vystrašená, trvalo to veľmi dlho. Moje deti plakali," hovorí a hladiac si brucho dodáva, že je tehotná. "Bála som sa, že umrieme," dodáva vystrašená matka.

Čítajte viac:

Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Za strachom z bieleho plášťa sa môžu ukrývať vážnejšie príčiny

Za strachom z bieleho plášťa sa môžu ukrývať vážnejšie príčiny

dnes
Hodnoty krvného tlaku vám môže zvýšiť už len to, že prekročíte prah ambulancie. Kedy je vhodné riešiť to s psychológom? Čítať viac
 
Skutočný príbeh slovenskej sestričky: V strachu sa žiť nedá

Skutočný príbeh slovenskej sestričky: V strachu sa žiť nedá

včera
Anna Magurová (56) z nemocnice vo Vranove nad Topľou si povolanie zdravotnej sestry nevybrala. Čítať viac
 
Seknuté kríže potrebujú pokoj. Správne sa uložte a skúste overenú pomoc

Seknuté kríže potrebujú pokoj. Správne sa uložte a skúste overenú pomoc

18.01.2019
Potrebujete rýchlu úľavu. Vyskúšajte, čo radia lekári. Ak nezaberie, návštevu odborníka neodkladajte. Čítať viac
 
Prekvapivý objav: Vedci prinútili bunky rakoviny, aby sa zmenili na neškodný tuk!

Prekvapivý objav: Vedci prinútili bunky rakoviny, aby sa zmenili na neškodný tuk!

18.01.2019
Ako zatočiť s rakovinou? Švajčiarski vedci dokázali doteraz nemožné, bunky rakoviny premenili na tukové tkanivo. Čítať viac
 
Nebezpečné číslo v tele: 7-ička veští blížiaci sa infarkt. Aj u vás?

Nebezpečné číslo v tele: 7-ička veští blížiaci sa infarkt. Aj u vás?

17.01.2019
Jediný parameter zdravia prezradí, ako dlho budete žiť plnohodnotný život. Týka sa aj vás? Čítať viac
 
 

wanda.sk