Slota vymenil auto

23. februára 2007, 13:00
Tip redakcii

ŽILINSKÝ exprimátor Ján Slota je svojou záľubou v miliónových autách známy. Zatiaľ čo pri posledných voľbách sa predvádzal aj so svojou manželkou na terénnom Porsche Cayenne, najnovšie sa roz- váža v luxusnej zlatej audine. So šo- férom a s prominentnou éčevečkou.

Ján Slota dlho bez auta so šoférom nevydržal. O Mercedes síce po prehratých voľbách prišiel, autobusmi však rozhodne jazdiť nemusí. Najnovšie sa vyváža na zlatom superluxusnom Audi A8. Exkluzívne je aj jeho evidenčné číslo 555. Pritom len pred necelými tromi mesiacmi, počas komunálnych volieb, Slota všetkých šokoval, keď k volebnej miestnosti prišiel na tmavom terénnom Porsche Cayenne Turbo S s nepriehliadnuteľným trojčíslím 777.
  Nádherná audina, na ktorej sa Slota vyváža dnes, však tiež patrí medzi automobilové skvosty. Jej cena v základnej výbave prekračuje štyri a pol milióna korún. Poslanec SDKÚ a exprimátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský by si zo svojho platu takéto auto dopriať nemohol. „Je to zbytočné a neslušné,“ povedal a dodal, že jemu stačí aj jeho Octavia. Šéf národniarov sa však s nami na túto tému odmietol baviť. A preto sme sa nedozvedeli, či ide o jeho auto, alebo mu ho nejaký dobrák požičal rovnako ako v prípade takmer päťmiliónového Porsche Cayenne, ktoré oficiálne patrí nenápadnému dedinčanovi z Lietavskej Lúčky.

 
Autor: MIROSLAV STANÍK 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Slota vymenil auto
MIROSLAV STANÍK