Skvelá Dominika

01. júna 2007, 13:00
Tip redakcii

FANTASTICKÉ výkony podáva na svojom prvom grandslame v Paríži tenistka Dominika Cibulková. Naša osemnásťročná nádej postúpila už do tretieho kola. V druhom súboji na antuke v areáli Roland Garros zdolala Nemku Müllerovú 6:3, 6:2.

Rodáčka z Piešťan pokračuje v Paríži vo svojej spanilej jazde. Po suverénnom víťazstve v úvodnom kole hlavnej súťaže s Číňankou Sun si trúfla aj na 36. hráčku sveta Nemku Martinu Müllerovú. Za hodinu a pol jej nedala žiadnu šancu.
  Z miery ju nevyviedlo ani prerušenie duelu, keď sa za stavu 4:1 spustil dážď. Cibulková udržala svoje vedenie, v druhom sete brejkla svoju súperku dokonca dvakrát a duel ukončila impozantne – esom. V boji o osemfinále ju čaká ruská bombardérka a turnajová trojka Svetlana Kuznecovová. Bez ohľadu na výsledok by sa Dominika mala prvýkrát v kariére posunúť do najlepšej svetovej stovky.
  S Roland Garros sa definitívne rozlúčil Dominik Hrbatý, ktorý s Čechom Levinským vypadol aj vo štvorhre. Súboj Daniely Hantuchovej s Ruskou Pučkovou preložili pre dážď až na dnes.

 
Autor: (lup) 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Skvelá Dominika
(lup)