Bondra na tribúne, synovia na ľade

04. októbra 2007, 13:00
Tip redakcii

IDÚ v otcových šľapajach. Synovia hokejového veterána Petra Bondru – David (15) a Nicolas (11) – hrajú aktívne hokej za tím Maryland. Obidvaja sú útočníci, a dokonca nosia na drese číslo 12. Nie je vylúčené, že v budúcnosti sa z nich stanú hviezdy NHL.

  Hokejová legenda Peter Bondra sa v úvode nového ročníka NHL na zámorských klziskách určite neobjaví. Nemá totiž podpísanú zmluvu so žiadnym tímom. Ak si niekto myslí, že sa nudí, je na omyle. O program sa mu totiž starajú jeho dvaja synovia – David a Nicolas. „Obaja hrajú hokej za tím Maryland. Trikrát do týždňa ich vozím na tréningy a cez víkend chodíme spolu s manželkou aj na zápasy. Som ako šofér a o zábavu mám postarané, ale baví ma to,“ reagoval Bondra.
  Rodáka z ukrajinského Lucku sme navštívili na tréningoch svojich ratolestí. „Daj si ešte desaťkrát ten cvik s loptou, potom pôjdeme do posilňovne,“ rozdáva pokyny svojmu staršiemu synovi pred tréningom na ľade. „Mladší sa už prezlieka v šatni. Najskôr má tréning jeden, potom druhý syn. David hrá za dorastencov, Nicolas je v žiackom výbere,“ pokračuje majster sveta z roku 2002.

Nosia číslo dvanásť

  Obaja Bondrovci sa venujú hokeju od detstva a možno to dotiahnu až do NHL ako ich otec. „O tom je teraz priskoro hovoriť. To ukáže čas. Prvoradé však je, aby dobre študovali,“ zamýšľa sa Peter a jedným okom stále sleduje, ako si David dáva do tela.
  Zaujímavosťou je aj to, že obaja synovia nastupujú na zápasy s rovnakým číslom ako otec. „Mám dvanástku. Aj môj brat nosí rovnaké číslo na drese,“ smeje sa David, ktorý – rovnako ako jeho brat – rozpráva po slovensky. „Starší syn hovorí trošku slabšie, ale rozumie a dohovorí sa,“ objasňuje Peter.

  DOZOR: Starší David posilňuje pod dohľadom otca. 
 

Definitíva padne o dva týždne

UŽ o pár dní sa celý hokejový svet dozvie, či Peter Bondra zavesí korčule na klinec, alebo bude v kariére pokračovať. Skôr to vyzerá tak, že fanúšikovia už skvelého kanoniera v súťažnom zápase na ľade neuvidia. „Stále nie som zdravotne v poriadku a už som aj starý. Hovoril som s agentom a o pár dní sa definitívne rozhodnem, čo ďalej,“ prezrádza nám exkluzívne na zimnom štadióne v Marylande 39-ročný Bondra. Slovenský reprezentant, ktorý v minulej sezóne obliekal dres Chicaga, by najradšej uzavrel svoju bohatú kariéru v drese Washingtonu, kde strávil skvelých štrnásť sezón. „Záujem však nemajú. V lete sa ozval Islanders, ale vtedy som na ich ponuku nereagoval,“ pokračuje Bondra, ktorý má už rozrobené určité aktivity. „ Ak to zabalím, asi ostanem pri hokeji. Niečo sa mi rysuje, ale nechcem predbiehať udalosti. Čakám v najbližších dňoch na telefonáty a potom budem múdrejší. Čoskoro sa to dozvie aj verejnosť,“ dodáva Bondra, ktorý v minulej sezóne pokoril v NHL magickú métu 500 strelených gólov.

  V ZÁPASE: Bude sa ešte Bondra (vpravo) tešiť z gólov?  

 
Autor: Marián Korbel 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bondra na tribúne, synovia na ľade
Marián Korbel