RAFTING: Slovenské reprezentantky na Panamerickom šampionáte druhé

05. decembra 2008, 16:35
Tip redakcii

Slovenský ženský reprezentačný tím v raftingu Mistral Bratislava obsadil na Panamerickom šampionáte v Argentíne vynikajúce 2. miesto. Na rieke Rio Mendoza kolektív v zložení Zuzana Čunderlíková, Katarína Žilinková, Lívia Danišová, Natália Borecká, Anna a Andrea Zererové skončil na 2. mieste v šprinte, v paralelnom šprinte obsadili 4. pozíciu, ťažkú slalomársku trať zvládli v druhom najrýchlejšom čase a v náročnom zjazde, najvyššie bodovanej disciplíne, triumfovali pred všetkými súperkami s viac ako 30-sekundovým náskokom.

"Panamerický šampionát v Argentíne je pre nás výbornou skúsenosť,“ povedala po pretekoch kormidelníčka Zuzana Čunderlíková a dodala: "Porovnali sme sa so svetovou špičkou a zjazdili sme dosť náročnú vodu. Najviac nás samozrejme teší víťazstvo v zjazde. Je to naša najsilnejšia disciplína a v Argentíne sme potvrdili, že to nie je iba o sile, ale zjazd sme vyhrali najmä vďaka výbornej stope na rieke. Považujeme to za dobrú prípravu na majstrovstvá sveta, ktoré budú v máji budúceho roku v Banja Luke."

Slovenské reprezentantky okrem juhoamerického šampionátu v raftingu v rámci voľna navštívili finále tenisového Davisovho pohára medzi domácou Argentínou a Španielskom.

Konečné absolútne poradie Panamerického šampionátu v raftingu:

Muži: 1. Brazília, 2. Čile, 3. Mexiko
Ženy: 1. Kanada, 2. SLOVENSKO (Zuzana Čunderlíková, Katarína Žilinková, Lívia Danišová, Natália Borecká, Anna a Andrea Zererové), 3. Brazília

 
Autor: SITA, Ilustračné foto: Internet 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
RAFTING: Slovenské reprezentantky na Panamerickom šampionáte druhé
SITA
Ilustračné foto: Internet