Dátum: NedeÄľa 26.01.2020 Dnes oslavuje: Tamara Zajtra: Bohuš

Práve číta: 3639

 

Prelistujte si posledné vydanie denníka
Plus JEDEN DEŇ

Vybrali sme pre vás
z časopisu Báječná Žena


Ostatné sekcie

SUDOKU

Plus jedna

Magazín
Plus JEDEN DEŇ

Plus JEDEN DEŇ
pre ženy

Plus 1 deň pre ženy

Španielsky útočník David Villa sa stal v utorok siedmym hráčom v histórii záverečných turnajov majstrovstiev Európy, ktorému sa podarilo dosiahnuť hetrik. Dvadsaťšesťročný zakončovateľ FC Valencia sa svojimi tromi presnými zásahmi postaral o úspešný vstup "Červenej fúrie" do ME 2008, keď Španieli zdolali v D-skupine nevýrazných Rusov 4:1 (2:0). 

Rodák z Langrea zároveň dosiahol prvý trojgólový zápis v jednom dueli na tohtoročnom šampionáte v Rakúsku a Švajčiarsku. Z hetriku sa naposledy tešili pred ôsmimi rokmi Portugalčan Sergio Conceicao a Holanďan Patrick Kluivert, ešte pred nimi sa rovnakým kúskom blysli Dieter Müller (NSR, 1976), Klaus Allofs (NSR, 1980), Michel Platini (Fr., 1984, dvakrát) a Marco van Basten (Hol., 1988). 

Paradoxom je, že najväčším predšampionátovým favoritom na zisk koruny kráľa strelcov bol Villov reprezentačný spoluhráč a útočník anglického FC Liverpool Fernando Torres. Po prvom zápase Aragonesových zverencov je všetko inak a na čele najlepších kanonierov je debutant na "veľkom turnaji" David Villa. 

"Je úžasné dať v drese národného tímu hneď v prvom zápase na šampionáte tri góly. Dúfali sme, že sa nám podarí odštartovať čo najlepšie, a to sa nám vďaka tomuto víťazstvu aj podarilo. Bol to však len jeden zápas, naším prvoradým cieľom je pochopiteľne postup zo skupiny. Takže si musíme uvedomiť, že nás ešte čakajú ďalšie dve stretnutia. Pretože tri body ešte postup nezaisťujú," skonštatoval nevysoký útočník, ktorého cena na prestupovom trhu po tomto gólovom koncerte určite poriadne stúpne. Stredopoliar Cesc Fabregas, ktorý sa v utorok nezmestil do základnej zostavy a do duelu zasiahol len v druhom polčase, verí, že trojgólové predstavenie by Villovi mohlo pomôcť pri transfere do anglického Arsenalu Londýn, dres ktorého oblieka práve Fabregas. "V anglickej lige by bol úplne skvelý. Bol by som veľmi rád, ak by bol aj mojím klubovým spoluhráčom, pretože ako mohli všetci vidieť, je to vynikajúci zakončovateľ," nechal sa počuť tvorca hry "kanonierov", ktorý pečatil triumf mužstva z Pyrenejského polostrova v nadstavenom čase svojím prvým presným zásahom v najcennejšom drese. Úvodný duel Španielov na ME si nenechal ujsť ani tréner Arsenalu Arsene Wenger.