Prelistujte si posledné vydanie denníka
Plus JEDEN DEŇ

Vybrali sme pre vás
z časopisu Báječná Žena


Ostatné sekcie

SUDOKU

Plus jedna

Magazín
Plus JEDEN DEŇ

Plus JEDEN DEŇ
pre ženy

Plus 1 deň pre ženy

poslať e-mailom   |   vytlačiť článok   |   Diskusiadiskusia   |   acebook   |   Twitterwitter

Zdroj: KLAGENFURT 12. júna (SITA, AP)

13.06.2008, 00:14h

Chorváti majú na titul majstrov Európy, tvrdí Bilič

Tréner chorvátskej futbalovej reprezentácie Slaven Bilič po štvrtkovom víťazstve jeho zverencov nad Nemeckom 2:1 v základnej B-skupine vyhlásil, že sen o zisku titulu nemusí byť z kategórie nereálnych. "Po dnešnom výkone si myslím, že by sme sa na tomto šampionáte mohli dostať ďaleko," povedal Bilič a na otázku novinárov ohľadne eventuálnych najvyšších ambícii odpovedal: "Titul? Prečo nie!".

 

Vedúci gól Chorvátov strelil v 24. min Srna, po zmene strán pridal Olič v 62. min po chybe nemeckého gólmana Jensa Lehmanna poľahky druhý. Kanonier Lukas Podolski v 79. min stihol svojím tretím gólom na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte už iba znížiť. "Skutočne sme odohrali fenomenálny zápas, proti Nemecku sme ukázali našu silu," povedal špílmacher chorvátskeho výberu Luka Modrič. Chorváti svojím prekvapujúcim štvrtkovým víťazstvom potvrdili fakt, že proti Nemcom sa im na "veľkých" podujatiach darí, veď pred desiatimi rokmi na majstrovstvách sveta vo Francúzsku zvíťazil balkánsky tím vo štvrťfinále nad "Nationalelf" hladko 3:0 a vyradil Nemcov z ďalších bojov. 

"Je tu veľa podobností medzi týmto víťazstvom a tým z roku 1998 - vtedy aj teraz sme hrali o lásku našej krajiny, emócie boli rovnaké," povedal Bilič a dodal, že víťazstvo nad Nemeckom je dôležitejšie než šokujúci novembrový výsledok z Wembley - Chorvátsko - Anglicko 3:2, ktoré pre "kolísku futbalu" znamenalo neúčasť na kontinentálnom šampionáte vo Švajčiarsku a Rakúsku. "Z nášho pohľadu ten zápas nebol až tak dôležitý, pretože účasť na majstrovstvách Európy sme už mali istú. Dnešné víťazstvo naopak znamená zisk veľmi dôležitých bodov," povedal najmladší kouč na ME, 39-ročný Bilič.
Po remíze Rakúska s Poľskom 1:1 (0:1) v štvrtkovom večerňajšom zápase si Chorváti zabezpečili postup do ďalšej fázy turnaja.

 

Diskusia k článku

K tejto stránke neexistuje žiaden príspevok v diskusii.

 
0 - slabý   12345678910 10 - super

Hodnotenie článku

hodnotenie: 6/10
hlasovalo: 310

 
/* */