Prelistujte si posledné vydanie denníka
Plus JEDEN DEŇ

Vybrali sme pre vás
z časopisu Báječná Žena


Ostatné sekcie

SUDOKU

Plus jedna

Magazín
Plus JEDEN DEŇ

Plus JEDEN DEŇ
pre ženy

Plus 1 deň pre ženy

poslať e-mailom   |   vytlačiť článok   |   Diskusiadiskusia   |   acebook   |   Twitterwitter

Zdroj: MONIKA JURIGOVÁ, Foto: tasr

28.06.2008, 08:00h

Aký tromf vytiahne Luis?

Radosť z postupu do finále doznela. Španieli iNemci sa pripravujú na súboj o najlepší tím Európy. A už teraz sa špekuluje, či dozrie Joachim Löw (47) na svojho náprotivka Luisa Aragonesa (69). Tento temperamentný chlapík sa totiž na šampionáte zatiaľ nemýlil a jeho mužstvo ešte neprehralo.

 

  A španielska verejnosť verí, že aj zajtra večer vytiahne ich kouč takú taktiku, že sa z nej nemecké mašiny pokazia. Muž, ktorý neustále prízvukuje, že za úspechom španielskeho mužstva sa skrýva jeho dôvera voči hráčom, sa po víťaznom semifinálovom súboji s Ruskom len spokojne usmieval. Nebolo na ňom vidieť žiadne emócie, tak ako ich predvádza počas koučovania. „Ja sa teším vnútri, hoci nie som introvert. Som šťastný, že sme sa dostali do finále, a na chlapcov som hrdý. Čakajú nás však Nemci a posledná prekážka býva často najťažšia. Bol by som však zlý tréner, keby som neveril, že ju prekonáme,“ zamyslel sa Aragones.

 

 SKLAMANÝ: Španiel Villa (vpravo) si finále zrejme nezahrá.

Smoliar Villa

  Ten sa bude musieť v tom najdôležitejšom súboji zaobísť bez kanoniera Davida Villu. „David má svalové zranenie a finále je pre neho pasé. Proti Rusom ho však na ihrisku výborne nahradil Cesc Fabregas. Ale neviem, či ho postavím od začiatku, svedčí mu úloha náhradníka,“ naznačil Aragones, koho považuje za svoj tromf. Veď Fabregas nastúpil zo striedačky vo všetkých súbojoch na turnaji okrem toho s Gréckom a vždy bol jeho príchod prínosom. S rešpektom pred šedinami O tom, že veľká sila Španielska vychádza z ich trénera, je presvedčený aj gólman Nemecka Jens Lehman. „Všetci videli vo finále Rusov, a je to celkom inak. Aragones zase raz predviedol, čo dokáže. Klobúk dolu pred tým, akú taktiku vymyslel,“ pochvaľoval Aragonesa Lehman. „Mám pred ním rešpekt, ale verím, že na nás mu to nevyjde a budeme to práve my, kto jeho ťahy prekukne.“ Nemci teda veria, že im šieste finále, na ktorom sa zúčastnia, vyjde tak ako v rokoch 1972, 1980 a 1996, keď triumfovali. Španieli sa z titulu tešili raz v roku 1964 a v 1984 boli vo finále.

 

 Jens Lehman

 

Diskusia k článku

K tejto stránke neexistuje žiaden príspevok v diskusii.

 
0 - slabý   12345678910 10 - super

Hodnotenie článku

hodnotenie: 6/10
hlasovalo: 224

 
/* */