Prelistujte si posledné vydanie denníka
Plus JEDEN DEŇ

Vybrali sme pre vás
z časopisu Báječná Žena


Ostatné sekcie

SUDOKU

Plus jedna

Magazín
Plus JEDEN DEŇ

Plus JEDEN DEŇ
pre ženy

Plus 1 deň pre ženy

poslať e-mailom   |   vytlačiť článok   |   Diskusiadiskusia   |   acebook   |   Twitterwitter

08.06.2008, 09:00h

Švajčiarsky úvod s prehrou a pokračovanie bez Freia

Dvojnásobný dôvod na smútok mali po otváracom súboji európskeho šampionátu futbalisti Švajčiarska. Domáci podľahli v bazilejskej ouvertúre Čechom 0:1 a ešte sa im aj zranil ich kapitán a s 35 gólmi najlepší reprezentačný kanonier Alex Frei. Hráč, ktorý ešte pred niekoľkými dňami burcoval národ, aby sa pripravil na prepísanie histórie v súvislosti s "helvétskym" útokom na majstrovský titul, opúšťal krátko pred polčasovou prestávkou po súboji s Grygerom ihrisko so slzami v očiach.

 

Diagnóza bola nemilosrdná: čiastočné roztrhnutie vnútorných väzov v kolene a predčasný koniec na šampionáte. Šesťdesiatjedennásobný reprezentant napokon dopozeral zápas opierajúc sa o barly. Švajčiarske médiá píšu o menšej či väčšej katastrofe pre tohto 28-ročného hráča Borussie Dortmund, ktorý len nedávno ukončil osemmesačnú nútenú pauzu po operácii bedier. "Čaká ho šesť až sedemtýždňová prestávka. Každopádne tento šampionát sa pre neho skončil," vyhlásil pre ORF Jürgen Klopp, ktorý by mal v nasledujúcej sezóne trénovať v Dotrmunde, a teda aj Freia. 

"Je to pre neho aj pre nás veľmi trpké," komentoval spoluhráč zo stredu poľa Tranquillo Barnetta. "Toto zranenie je totálny šok. Je v tom asi niečo osudové, keď hneď v prvom súboji stratíte kapitána. Verím, že sme si týmto už vyčerpali svoj prídel zlých noviniek," skonštatoval tréner "Köbi" Kuhn. Český obranca Grygera k nešťastnému momentu poznamenal: "Je mi to veľmi ľúto, ale ja som sa snažil trafiť loptu. Bola v tom naozaj smola." Skúsený český útočník Jan Koller sa nechal počuť, že súcití so zraneným súperom. "Viem, čo takéto zranenie obnáša a ešte na vrcholnom podujatí sezóny. Želám mu skoré zotavenie a návrat na trávniky."

Frei nerád spomína ani na predchádzajúci kontinentálny šampionát v roku 2004 v Portugalsku. Tam sa po "pľuvacom" incidente smerom k Angličanovi Gerrardovi nútene ocitol mimo hry na tri zápasy. Frei vtedy zobral trest od disciplinárky pomerne s humorom, keď prijal ponuku na to, aby sa stal krstným otcom jednej z lám v bazilejskej ZOO. Práve lamy sú totiž známe svojimi neobyčajnými pľuvacími schopnosťami. Teraz mu však po štyroch rokoch v bazilejskom St. Jakob Parku do smiechu nebolo. "Alex je veľký hráč a zrejme najväčší bojovník v tíme. Strašne nám bude chýbať," zakončil úvodnú smutnú švajčiarsku kapitolu tréner Kuhn.

BAZILEJ 8. júna (SITA, AP)

 

Diskusia k článku

K tejto stránke neexistuje žiaden príspevok v diskusii.

 
0 - slabý   12345678910 10 - super

Hodnotenie článku

hodnotenie: 6/10
hlasovalo: 315

 
/* */