Prelistujte si posledné vydanie denníka
Plus JEDEN DEŇ

Vybrali sme pre vás
z časopisu Báječná Žena


Ostatné sekcie

SUDOKU

Plus jedna

Magazín
Plus JEDEN DEŇ

Plus JEDEN DEŇ
pre ženy

Plus 1 deň pre ženy

všetkyOH 2008 Peking

poslať e-mailom   |   vytlačiť článok   |   Diskusiadiskusia   |   acebook   |   Twitterwitter

Zdroj: sita

10.08.2008, 10:37h

Triumf USA by mohol pochovať olympijský štatút odvetvia

Americké softbalistky sa na olympijských hrách v Pekingu ocitli pred zdanlivo neriešiteľným rébusom. Ich triumf by totiž mohol definitívne rozhodnúť o tom, že softbal zmizne zo zoznamu olympijských športov.

 

Dominancia výberov USA, ktoré triumfovali na ostatných šiestich majstrovstvách sveta a troch olympijských hrách, prispela k tomu, že predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) sa rozhodli vyškrtnúť tento šport z programu OH 2012 v Londýne. V októbri roku 2009 sa uskutoční zasadnutie MOV, na ktorom sa pôvodné rozhodnutie ešte môže zmeniť. Predstavitelia MOV tiež rozhodnú o osude bejzbalu, konkurenciu tvoria ragby a golf. Doterajšia olympijská zápasová bilancia USA je 51:1 a od OH 2004 v Aténach ich nikto nedokázal zdolať.

"Pomohlo by, keby sme prehrali?" kladie si rečnícku otázku chytačka amerického tímu Stacey Nuvemanová a zároveň dodáva: "Sme športovci, tak ako všetci ostatní. Nepoznám v olympijskej dedine ani jedného športovca, ktorý by svoj duel vzdal už pred jeho začiatkom. Samozrejme, že sa chceme pokúsiť získať zlaté medaily. Žiadne naše súperky nepodceňujeme, máme prirodzený rešpekt, ale zároveň sa ich ani neobávame." Softbal patrí medzi olympijské športy od roku 1996, kedy sa OH uskutočnili v Atlante. Turnaj v softbale na Hrách XXIX. olympiády sa začne v utorok 12. augusta.

 

Diskusia k článku

K tejto stránke neexistuje žiaden príspevok v diskusii.

 
0 - slabý   12345678910 10 - super

Hodnotenie článku

hodnotenie: 6/10
hlasovalo: 25

 
/* */