Tip redakcii
 

MUDr. Iveta Hasová - dermatologička

Chcete si zachovať krásu, mladosť, vylepšiť to, čo podľa vás príroda nezvládla? Ako na to a čo je pre vás najlepšie vám poradí dermatologička MUDr. Iveta Hasová.

06. februára 2012, 10:30
Dermatologička Iveta Hasová

Dermatologička Iveta Hasová

Autor: Archív I.H.

„Okrem profesionálnej zručnosti vkladám do svojej práce dlhoročné skúsenosti, ktoré usmernia vaše očakávania. Vždy hľadám spôsob, ako dosiahnuť najlepší možný výsledok.“

„Za tie roky, čo pracujem v oblasti dermatológie, nastal úžasný pokrok v technike, metódach, v korektívnej dermatológii. Nepopierateľne a viditeľne sme ďalej nielen v možnostiach, ale i vo výsledkoch zákrokov. Sledujem nové trendy v korektívnej dermatológii i  v laserových terapiách. Vzdelávam sa na medzinárodných kongresoch, lebo vám chcem v tejto oblasti prinášať len to najlepšie z toho najnovšieho.“

09.05.2012 11:41 Iveta:
Dobrý deň,chcem Vás poprosiť o radu.Mám 38 rokov,suchú pleť.Doteraz som ju vždy ako tak udržala pod kontrolou,donedávna som pleť na tvári mala krásnu,hladkú bez vyrážok.A teraz sa mi tak zhoršila,že neviem ako a čím ju ošetrovať a vrátiť do pôvodného stavu.Potrebujem zmeniť krém,nakoľko prichádzajú teplejšie jarné dni?Začali sa mi robiť vyrážky,na môj vek je to strašná hanba.Pravidelne si pleť ošetrujem, odličujem,čistím,nezabúdam ani na tonizačnú vodu.Kde môže byť problém? Ďakujem veľmi pekne za radu a pomoc.
Stav pleti často odráža náš celkový zdravotný stav a zmeny, ktoré v organizme nastali. Mali by ste zanalyzovať, čo sa v priebehu posledných mesiacov u Vás odohralo nielen zvnútra, ale aj zvonka. Stimulom môžu byť zmeny v hormonálnej hladine/ napr. vysadenie hormonálnej antikoncepcie/, poruchy menštruačného cyklu. Dôvodom môže byť fokálny infekt, či už zubný, gynekologický, ORL, iniciátorom môžu byť tráviace problémy, stres. Príčinou môžu byť i vonkajšie noxy – prípravky na starostlivosť o pleť, nevhodný výber.... Optimálne je vyhľadať odbornú starostlivosť, a vyriešiť Váš problém na základe objektívneho vyšetrenia.
09.05.2012 11:40 Tereza:
Dobry den, po porode sa mi vytvorili na prsiach, pod prsiami, vo vystrihu a dolnej casti krku malicke bradavice. Bola som s tym u koznej, vraj nie su infekcne a vznikli v trhlinkach suchej koze pocas pribratia v tehotenstve. Odporucila vypalovanie studeny dusikom (neviem ci je to spravny nazov), po ktorom sa mi vytvorili tmave flaky a namiesto tyzdna zmizli asi po pol roku. Zopar bradaviciek odpadlo, ale vacsina zostala. Teraz cakam druhe dieta a bradaviciek pribuda. Co by ste mi odporucili?
Podľa Vášho dosť neúplného popisu by sa mohlo jednať buď o drobné seboroické veruky, alebo o stopkaté fibrómy. Problém by som riešila po pôrode. Jednou z možností, ktorú ste už vyskúšali je terapia tekutým dusíkom. Druhou možnosťou je elektrokauter. Na rozdiel od liečby tekutým dusíkom, je táto terapia precíznejšia, s podstatne kratšou dobou hojenia. Prechodnú pigmentáciu však vylúčiť nemožno, avšak je menej pravdepodobná vzhľadom na menší rozsah poškodenia okolitej kože.
09.05.2012 11:39 daniela28:
Jazva. Dobrý deň,mám 31 rokov a na lici rok starú jazvu po úraze veľkosti cca 2x3 cm, ktorá je atrofická.V úvode bola začervenalá, podstúpila som liečbu laserom u dermatologa-avšak s minimálnym efektom.Jazvu si denne natieram detským krémom Aviril-na doporučenie kožného lekára. Po roku je už jazva vyblednuta, stále atrofická,ale dosť viditeľná,pokiaľ ju neprekryjem makeupom..Chcem sa opytať, či samoopalovacie kremy resp.iné samoopalovacie prípravky na tvar možem aplikovať aj na túto vyblednutú jazvu a či jazva po ich používaní zhnedne ako okolitá zdravá pleť a tym bude menej viditeľná. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Samoopaľovacie prípravky vo forme sprayov, gélov či krémov sú založené na pôsobení chemických látok na pokožku. Ako účinnú látku obsahujú zvyčajne DHA (dihydroxyacetón) prípadne i erytrulózu. DHA je jednoduchý cukor získavaný fermentáciou glycerínu alebo z cukrovej repy, či trstiny. DHA sa vo voľne dostupných samoopaľovacích prípravkoch pohybuje v 3-5% koncentrácii, v profesionálnych prípravkoch dosahuje až 15% koncentráciu. Percentuálny obsah korešponduje s mierou zhnednutia pokožky. DHA reaguje s voľnými aminokyselinami a proteínmi kože, pričom po asi 3-4 hodinách dochádza k hnednutiu povrchovej vrstvy kože. Dosiahnuté zhnednutie mizne s prirodzeným olupovaním sa kože v priebehu 3-10 dní. Erytrulóza obsiahnutá vo výrobkoch zabezpečuje v spojení s DHA zlepšenie kvality zhnednutia. Erytrulóza nereaguje tak rýchlo ak DHA, ale opiera sa o prirodzenú kinetiku zhnednutia. Potrebuje asi 8 hodín, aby sa dostavil jej úplný efekt. Spôsobuje rovnomerné, dlhodobé a prirodzene vyzerajúce sfarbenie kože. - Ako sa vyhnúť oranžovému sfarbeniu: - Použiť kvalitný produkt - Nepredávkovať množstvo nanášaného produktu - Nezanedbať píling pred každým použitím - Odtieň prípravku prispôsobiť odtieňu kože - pH kože posunuté na alkalickú stranu môže navodiť oranžový odtieň
09.05.2012 11:36 Luiza:
chcem sa opytat co by ste mi radili na pehy (22rokov)
Pehy z odborného hľadiska zaraďujeme medzi poruchy pigmentácie, s ohraničeným zvýšením množstva pigmentu - melanínu v koži. Zmnožený pigment je lokalizovaný v dolných častiach pokožky. Pehy vznikajú na základe dedičnosti, najčastejšie u osôb svetlej pokožky s červenkastou či plavou farbou vlasov. Pehy sa najčastejšie vyskytujú v oblasti tváre, najmä v centrálnych partiách, vo výstrihu, na ramenách, pleciach a predlaktiach, u červenovlasých osôb však môžu byť lokalizované temer na celom povrchu tela. V spomínaných lokalizáciách sú symetricky rozptýlené, avšak v rozličnej hustote. Jedná sa o drobné žlto až hnedo sfarbené škvrnky veľkosti niekoľkých milimetrov v priemere. Vyskytujú sa už v detstve a v dospelosti sa priebežne zintenzívňujú, v staršom veku sa postupne vytrácajú. V jarnom a letnom období vplyvom slnečného žiarenia, jeho ultrafialovej zložky, sa zvýrazňujú, v zime opäť blednú. Liečba je pomerne obtiažna pre návratnosť prejavov. Od mnohých terapeutických postupov sa, vzhľadom na ich toxikologické nežiaduce účinky, ustúpilo. V tomto ročnom období, počas slnečných dní, sa zameriavame predovšetkým na fotoprotekciu, teda ochranu pred UV žiarením. Používame predovšetkým ochranné krémy s vysokými hodnotami UV filtrov, ale taktiež aj ochranný odev, klobúčik , tričko.... Pri výskyte pieh na menších plochách sa v neslnečnom období používajú bieliace krémy, či iné terapeutické postupy ordinované korektívnym dermatológom. Na korekciu pieh sa v súčasnosti veľmi efektívne využíva liečba pulzným svetlom. Po zákroku dochádza k ich výraznej redukcii. Je potrebné ho zrealizovať v neslnečnom období. Zákroky tohto charakteru poskytujeme v centrách lekárskej kozmetiky. Z domácich prípravkov sa využíva uhorková šťava, či tinktúra, či korektívny make-up.
09.05.2012 11:36 Ema:
Dobrý deň chcela by som sa opýtať čo by ste doporučovali na suchú pleť
V prípade, ak je Vaša pleť presušená ako scvrknuté jabĺčko, optimálne je dopriať jej hydratáciu. Okrem krémov, či masiek sa v estetickej medicíne účinne využíva mezoterapia, v zrelom veku však veľmi účinne pôsobí aj drakula terapia. Mezoterapia je bezbolestná, minimálne invazívna metóda, pri ktorej sa pomocou mikrovpichov aplikujú do podkožia vitamínové komplexy (vitamín A, C, E, D, K, B), minerály, stopové látky, koenzýmy, aminokyseliny a kyselina hyaluronová. Pri mezoterapii tváre, tzv. mezolifte dochádza vďaka týmto špeciálnym roztokom ku komplexnej regenerácii pleti, k obnove nielen štruktúry, ale aj funkcie kože. Povädnutá pokožka sa po ošetrení vypne, znovu nadobudne svoj stratený tonus a elasticitu. Mikrovpichy mechanicky aktivujú proces hojenia, čo vedie k stimulácii kolagénu a zlepšeniu kvality pleti. Kyselina hyaluronová absorbuje vodu, zväčšuje svoj objem a tým prispieva k hydratácii pleti. Je jedinou preventívne pôsobiacou antiageingovou terapiou. ACR/PRP terapia alebo Drakula terapia je mezoterapeutická metóda regenerácie a rehydratácie pleti. Večná mladosť neustále koluje v našich žilách, je ukrytá v životodarnom moku, v krvi. Plazma, ktorá je „ nabitá“ rastovými faktormi spustí reparačné mechanizmy a naštartuje proces obnovy tkanív. Pár mililitrov krvi sa po odbere okamžite spracuje a mikroinjekčnou technikou ju aplikujeme do pleti, krku, či dekoltu. Odborné štúdie potvrdili, že v skupine 40-55 ročných žien sa výrazne obnovila hydratácia pleti a ženy považovali toto ošetrenie za vysoko účinné.
27.03.2012 11:30 zuzana:
Dobrý deň, mám 24 rokov a v poslednej dobe sa mi na jednom prsníku zviditeľnila žila. Pravidelne si ich krémujem. Myslím si, že to nie je škodlivé, ale skôr mi vadí estetický význam. Vedeli by ste mi poradiť čo s tým ?
Žilová kresba na tele býva zriedka badateľná. Na vzniku rozšírených žíl sa podieľajú najmä vrodené vlohy. Žily na rozdiel od tepien, majú rozdielny priebeh, ich vetvenie nemusí mať symetrický charakter. Ak Vás daný problém znepokojuje, obráťte sa na cievneho chirurga, ak je priesvit cievy väčší. Ak sa cievka podobá metličkám na dolných končatinách, obráťte sa na laserové pracovisko.
27.03.2012 11:29 miriam:
dobry den, casto som chodila do solaria, ked som prestala spozorovala som, ze mam flakate lytka ostatne casti tela mam pekne snede..chcem sa spytat ci tie flaky postupe zmizmu aj same ked prestanem chodit do solaria uplne, alebo nie? dakujem za vas nazor
Na Vašu otázku neexistuje bez objektívneho vyšetrenia a anamnézy jednoznačná odpoveď. Ak predpokladám, že pigmentácie na predkoleniach sú podmienené zápalovou genézou/z dôvodu odstraňovania ochlpenia počas obdobia opakovaných návštev/ alebo nehomogénnou aplikáciou opaľovacích krémov, je pravdepodobné, že bez solárnej expozície spontánne odznejú v priebehu nasledujúcich 6-12 mesiacov.
27.03.2012 11:30 miša:
Dobrý deň, chcela by som si dať botox do čela, na glabelu a do okolia očí. aké sú prípadné nežiaduce učínky a kedy sa nemôže botox aplikovať? Ďakujem
Obmedzenia v liečbe – tehotné a kojace ženy poruchy krvnej zrážanlivosti zápalové prejavy v mieste aplikácie neurologické ochorenia – myasthenia gravis alergia na zložky aplikovaného preparátu anamnéza ťažkej atopickej reakcie o užívaní liekov treba upovedomiť ošetrujúceho lekára Nežiaduce účinky – bolesť hlavy, syndróm podobný chrípke vznik hematómu – modriny, krátkodobý opuch vznik, zvýraznenie vačkov pod očami/okolie očí/ pokles horného viečka/medziobočie/,zdvojené videnie/okolie očí/ asymetria, pozdvihnutie či pokles okrajových častí obočia/čelo/ nedostatočná odpoveď na účinnú látku /imunita, vek/ Všetky nežiaduce účinky majú len prechodný charakter, spontánne ustupujú.
27.03.2012 10:21 Vladyka:
Dobry den, chcela by som sa spytat co pomaha na ovisnute kutiky ust. Je vhodny nejaky krem alebo nejake cviky na tvari.dakujem
Krémy nie sú vhodnou podpornou liečbou na korekciu ústnych kútikov. Tvárová gymnastika môže pomôcť vykompenzovať prevahu nevhodne zapájaných svalov v mimickom procese. Ak však pokles ústnych kútikov je podmienený procesom starnutia, optimálnou terapiou je aplikácia kyseliny hyaluronovej. Injekčná aplikácia dokáže opätovne upraviť anatomické pomery a zároveň stimulovať produkciu kolagénu v liečenej oblasti. Ak je pokles ústnych kútikov podmienený poklesom líc, liftingový efekt Ultherapie, teda fokusovaného ultrazvuku, dokáže zmierniť daný stav a tým pádom pozdvihnúť ovisnuté kútiky. Ak je pokles podmienený mimickými zlozvykmi, nesprávnym zapájaním určitých svalov, vynikajúci efekt dosiahneme aplikáciou botulotoxínu.
27.03.2012 10:22 Sandra:
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na Váš názor na diamantovú dermabráziu (mám 27 r. a na tvári sa mi tvoria uhry) a taktiež po akej dobe po diamantovej dermabrázii (6 sedení) je vhodné navštíviť solárium. Ďakujem :)
Mikrodermabrázia patrí medzi mechanické formy peelingu. Povrchový peeling je určený na odstránenie povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, súčasne podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky. Výsledkom je stimulácia kolagénnej siete spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu. S najväčším záujmom o tento zákrok sa stretávam u osôb s ľahšími a dlhšie pretrvávajúcimi formami akné, mastnejším typom pleti, rozšírenými pórmi, drobnými jazvičkami, míliami/tzv.krupičky/, či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciami. Vzhľadom k tomu, že zákrok je spojený s mechanickým podráždením pleti, solárium je optimálne vynechať po ukončení terapie aspoň po dobu 7 dní.
Nájdených 28 záznamov, zobrazujem 1 až 10.[<<<] 1, 2, 3 [>>>]

Autor: Glanc.sk

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
MUDr. Iveta Hasová - dermatologička
Glanc.sk