Malý Cornwall na Labe

30.08.2011
Interiér

Túto príjemne mäkkú „štýlovku“ nenájdete v anglickom grófstve, ale v hanzovnom Hamburgu.

Nie je to čerstvo dozariaďovaný priestor, ale šestnásť rokov zabývané hniezdo. Napriek tomu si stále udržiava konštantnú úroveň svojej noblesy. A tak to bude aj o desať či dvadsať rokov. Je to, skrátka, ten typ, čo sa nezunuje. Pýtate sa, v čom tkvie jeho nadčasovosť? Ak by sme použili kuchársku terminológiu, majiteľka jednoducho dokázala odhadnúť ten správny pomer. Medzi starožitnými a sériovo vyrábanými kusmi zariadenia a doplnkov.


Vydarený mix

Charlotte Wallaceová, tak sa volá majiteľka domu, mala vždy pozitívny vzťah k starým veciam. Či je to starožitná vitrína, benátske zrkadlo, alebo porcelánový servis zdedený po babičke, všetko našlo uplatnenie v jej príbytku. Rovnako ako nie prehnane drahá sedacia zostava z obľúbeného obchodného reťazca. Viete, aké má dnes využitie stará truhlica na zbrane, ktorú s manželom objavili v jednom londýnskom starožitníctve? Je to konferenčný stolík v obývačke!

 

Anglická inšpirácia

„Pri zariaďovaní som sa inšpirovala hlavne Škótskom a Cornwallom. A, samozrejme, Londýnom, odkiaľ pochádza môj manžel,“ prezrádza Charlotte. V tomto meste dokonca kedysi mladý pár aj žil, kým sa nepresťahoval do Charlottinho rodiska. Bolo to pred sedemnástimi rokmi, keď sa rozhodli natrvalo usadiť v Hamburgu. V jednej starej domovej kolónii objavili na predaj dom z roku 1875. Hoci nebol práve v najlepšej technickej kondícii, mladí manželia ho kúpili.

Nasledovala náročná, takmer rok trvajúca rekonštrukcia, ktorá sa snažila zachovať všetko dobré z pôvodného plus nenápadne zakomponovala technické výdobytky moderných čias. Okrem domu druhou pýchou domácej panej je záhrada. Neveľká, iba štvorárová. No na pestovanie obľúbených ruží a vytvorenie druhej obývačky úplne stačí. „Hneď ako to počasie dovolí, stolujeme vonku, na terase. My sme exteriérové typy, nábytok na zimu ani nesťahujeme dnu, nechávame ho pekne vyšedivieť. Nech má patinu ako všetko ostatné v dome,“ smeje sa Charlotte.

Autor: Denisa SLANČOVÁ
Foto: helmold-hertrich/mak media agency

 
Fotogaléria
Malý Cornwall na LabeMalý Cornwall na LabeMalý Cornwall na LabeMalý Cornwall na Labe
 
6fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016