Na obývačku sadla jeseň

18.10.2010
Interiér

Príjemnému teplu domova nahráva ladenie obývačiek v duchu najnovších trendov.

Nemusíte sa obávať pocitu neútulného interiéru počas sychravých dní. Nová škála farieb praje teplým odtieňom jesene. Hoci základom je sivá, béžová či hnedá, k oživeniu prispieva energická červená, oranžová a prekvapivo modrá.

O priestore a pohodlí

Interiérové steny obývačiek jednoznačne odzvonili bielej, hoci na prvý pohľad sa to možno ani nezdá. Belobu vystriedali sivé odtiene. Namiesto akcentu vo forme sviežej zelenej sa do obývačiek vtiera spomienka na letnú pohodu – modrá. Tento akvaodtieň navodzuje pocit pokoja a relaxácie. Zariadenie obývačiek sa snaží čo najlepšie využiť ponúkaný priestor. Či bude vzdušný, alebo ho naopak vyplníte knižnicou, či policovými zostavami, je len na vás. Výrobcovia sa zamerali na flexibilný nábytok, ktorý si do zostáv sami poskladáte podľa vlastnej chuti. Inštalácia si nežiada ani náročné vŕtanie ďalších otvorov do stien. Konštrukcie sú pevné a schopné na seba preniesť aj záťaž doplnkov. Nechýbajú ani otvory na kabeláž, ktorá je v obývačkách už povinnou výbavou.

Doplnky z prírody

K príjemným predným plochám nábytku v zemitých tónoch ideálne ladia doplnky inšpirované prírodou. Vychytávkou sú kusy dreva, ktorých sa na prvý pohľad ľudská ruka ani nedotkla. Skôr ako by sa náhodne objavili priamo u vás v obývačke. Či už ako príručný stolík, taburetka, alebo polica. Favorit chladných mesiacov v interiéri sú ešte stále zvieracie kože, či už ako koberce, alebo vankúše. Pocit mäkkosti pod nohami však docielite aj náhradníkmi – kobercami s dlhým vlasom. K teplým tónom najčastejšie sa vyskytujúcich drevín wengé či orecha ladia veľkoryso riešené kožené sedačky. Namiesto minimalistických tvarov radi imitujú pohodlie spální. Skromné miesta na sedenie nahradili predĺžené sedadlá až do formy samostatných chaise-longueov, chrbtové opierky nadobudli tvar pohodlných vankúšov.

 
Autor: Edita JANÍKOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Na obývačku sadla jeseň
Edita JANÍKOVÁ