Operatívne presuny

15.01.2007
Interiér

Nečudo, že rýchly a hektický život sa premietol aj do bývania. Dnešný konzument požaduje od zariadenia flexibilitu a variabilitu. Preto nábytkárski návrhári a výrobcovia s obľubou obúvajú zariadenie do koliesok.

Obývačka bez známok strnulosti

Z moderných obývačiek sa statika vytratila. Dnes už nikoho neprekvapia mobilné televízne či príručné stolíky, ktoré chcú byť svojmu pánovi vždy poruke. „Nohy“ dostali aj väčšie solitéry, ktoré predtým plnili funkciu monumentálnych statík. Policové zostavy, barové skrinky aj sedací nábytok sa dnes držia hesla: Vždy pripravený ponúknuť pánovi čo najviac pohodlia. A nielen to – pojazdný nábytok robí miestnosť čistejšou. Operatívne presuny totiž upratovanie uľahčujú na skutočné minimum.

Kuchyňa v pohybe

V tejto miestnosti ide estetika naozaj bokom. Na lopatky ju dostala praktickosť a hygienickosť. V kuchyni platí zásada, že čím zložitejší pokrm sa pripravuje, tým sa priamo úmerne zvyšuje potreba priestorovej metamorfózy. Vtedy prichádzajú na pomoc odkladacie stolíky, ktoré sa podľa etapy varenia presúvajú z miesta na miesto. V tejto miestnosti sa ideálne uplatnia aj zásuvkové kontajnery, ktoré pohotovo ponúkajú celý arzenál kuchynských pomocníkov. Po boji nastupujú do služby servírovacie stolíky. Na svojich chrbtoch vystavujú na obdiv plody našej tvrdej práce.

Aj v oddychovej zóne

Myslíte, že kolieska do miestnosti slúžiacej na odpočinok nepatria? Mýlite sa! Ladným, kĺzavým pohybom dorazili aj sem. Azda s výnimkou skríň sa pevne usadili na každom spálňovom komponente. Okrem zasúvacích lôžok šetriacich priestor sa s nimi možno stretnúť na nočných stolíkoch, taburetkách, dokonca posteliach. Vraj by ste sa na takom lôžku cítili ako na lodi? Žiaden strach! Stabilitu postele okrem bezpečnostných bŕzd zaručujú aj iné pevné body. Kolieska sú totiž obvykle spárované buď s dvoma nohami alebo mohutným čelom.

Na náladu

Pri mobilnom nábytku treba vyzdvihnúť nielen jeho praktickosť. Nápaditá farba mu v priestore môže vydobyť dominantnú pozíciu. Navyše pošteklí vaše zmysly na väčšiu činorodosť. Preto radíme – koho živí kreativita, mal by si v pracovnom kúte dopriať jeden farebný stimulátor. Či bude mať podobu pracovnej stoličky, príručného kontajnera alebo stola, ponecháme na vás. Hlavne, že sa hýbe.

 
Autor: Denisa SLANČOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Operatívne presuny
Denisa SLANČOVÁ