Druhá šanca

07.11.2008
Interiér

Aj zo zdanlivej nevýhody sa môže stať prednosť. V prípade bytu v päťdesiatročnej bytovke sa však rozhodujúcou stala invencia majiteľky.

Prechod z veľkometrážneho domu do štandardného trojizbového bytu väčšinou so sebou prináša aj problémy. Hlavne ak sa na vás začnú valiť všadeprítomné steny a deprimujúci nedostatok svetla. Nezanedbateľná je aj rozdielna kapacita porovnávaných priestorov.

Nie prvýkrát

Majiteľka navštíveného bytu, ktorá sa stala pred piatimi rokmi aj projektantkou jeho premeny, mala však o niečo ľahšiu úlohu. Sťahovala sa totiž naspäť do rodičovského hniezda, ktorého muchy dobre poznala.

Otvorená dispozícia

V úlohe investora padlo prvé rázne rozhodnutie na vybúranie priečok medzi predsieňou, obývačkou a kuchyňou. Priestor sa automaticky otvoril, a tak dal možnosť preniknúť žiadanému slnečnému svetlu. Kuchynská časť sa sestersky podelila o plochu okna so susediacou kúpeľňou. Po dispozičnej úprave kúpeľne do nej majiteľka bez problémov umiestnila nielen rohovú vaňu, ale aj priestorovo náročnejšie umývadlo s odkladacou plochou a práčku.

Kam s vecami

Posunu stien sa nevyhli ani ďalšie dve miestnosti. Tentoraz však poslúžili na vytvorenie dostatočného úložného priestoru. I tak sa však izby nezaobišli bez ďalších voľne stojacich skríň a skrinkových zostáv. Veľkorysejšie riešenie miestností tehlovej stavby poskytuje aj naďalej dostatočný komunikačný priestor a nepôsobí stiesňujúcim dojmom. Úlohu zohráva aj bledý odtieň drevín na nábytku a farebnosť stien.

 
Autor: Edita JANÍKOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Druhá šanca
Edita JANÍKOVÁ