Hrá nápadmi

20.07.2010
Interiér

Obchodná manažérka Nadine Weberová veľa cestuje. Po celej Európe zbiera nápady a inšpirácie pre svoj hamburský byt.

Nadine patrí k šťastlivcom, ktorým je povolanie zároveň aj koníčkom. V tapetovom schowroome v Hamburgu sa jednoducho našla. „Keď som sa pred časom rozhodla pre zmeny vo svojom byte, bolo jasné, že veľa priestoru dostanú práve tapety,“ vysvetľuje domáca pani.

Vlastnou rukou

„Vďaka svojim skúsenostiam som sa nebála vybrať cestou štýlového mixu,“ prezrádza. Svoj vycibrený vkus a cit pre vhodné kombinácie, ale aj manuálnu zručnosť pretransformovala do veľmi vydareného stylingu. V byte vlastnoručne zrealizovala niekoľko nápadov na nábytkových kusoch a doplnkoch vrátane samotného lepenia tapiet.

Zopár kútov v byte

Ako kontrast k moderným prvkom sa nebála použiť aj zopár starožitných solitérov, ktoré tomuto mestskému bytu prepožičali zvláštnu osobitosť. Jedinečnosť jednotlivých miestností naznačuje už vstupná chodba v neutrálnej bielej. V obývačke ozvláštnila tapetu zlatými slzami v tvare jednoduchého kvetu. Ako štýlový protipól k nim vybrala lampy so stojanom z naplaveného dreva, ktoré opticky rozbíjajú strohú formu tapiet a prepožičiavajú miestnosti príjemný charakter. Nadine pri zariaďovaní kládla veľký dôraz práve na útulné doplnky: „V tomto byte si chcem plnými dúškami vychutnať vzácne chvíľky medzi toľkými služobnými cestami. To závratné tempo a hektika, ktorým je väčšina z nás každodenne vystavená, by mal tlmiť aspoň príbytok s prívlastkom príjemne teplé útočisko.“Ospravedlňujeme sa, ale nastala chyba pri vykonávaní komponenty gallery (komponenta neexistuje). Prosím, skúste to neskôr.

 
Autor: Denisa SLANČOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Hrá nápadmi
Denisa SLANČOVÁ