Hrá nápadmi

20.07.2010
Interiér

Obchodná manažérka Nadine Weberová veľa cestuje. Po celej Európe zbiera nápady a inšpirácie pre svoj hamburský byt.

Nadine patrí k šťastlivcom, ktorým je povolanie zároveň aj koníčkom. V tapetovom schowroome v Hamburgu sa jednoducho našla. „Keď som sa pred časom rozhodla pre zmeny vo svojom byte, bolo jasné, že veľa priestoru dostanú práve tapety,“ vysvetľuje domáca pani.

Vlastnou rukou

„Vďaka svojim skúsenostiam som sa nebála vybrať cestou štýlového mixu,“ prezrádza. Svoj vycibrený vkus a cit pre vhodné kombinácie, ale aj manuálnu zručnosť pretransformovala do veľmi vydareného stylingu. V byte vlastnoručne zrealizovala niekoľko nápadov na nábytkových kusoch a doplnkoch vrátane samotného lepenia tapiet.

Zopár kútov v byte

Ako kontrast k moderným prvkom sa nebála použiť aj zopár starožitných solitérov, ktoré tomuto mestskému bytu prepožičali zvláštnu osobitosť. Jedinečnosť jednotlivých miestností naznačuje už vstupná chodba v neutrálnej bielej. V obývačke ozvláštnila tapetu zlatými slzami v tvare jednoduchého kvetu. Ako štýlový protipól k nim vybrala lampy so stojanom z naplaveného dreva, ktoré opticky rozbíjajú strohú formu tapiet a prepožičiavajú miestnosti príjemný charakter. Nadine pri zariaďovaní kládla veľký dôraz práve na útulné doplnky: „V tomto byte si chcem plnými dúškami vychutnať vzácne chvíľky medzi toľkými služobnými cestami. To závratné tempo a hektika, ktorým je väčšina z nás každodenne vystavená, by mal tlmiť aspoň príbytok s prívlastkom príjemne teplé útočisko.“Ospravedlňujeme sa, ale nastala chyba pri vykonávaní komponenty gallery (komponenta neexistuje). Prosím, skúste to neskôr.

 
Autor: Denisa SLANČOVÁ
Fotogaléria


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
9fotiek

PRED a PO: Rekonštrukciou sa 2-izbák zmenil na nepoznanie

24.02.2016
10fotiek

Môj nový byt: Ako sa vám páči Jolanino zrekonštruované hniezdočko?

10.02.2016
9fotiek

1-izbový byt v hlavnom meste si manželia upravili podľa svojich predstáv

28.01.2016