Ideálny materiál pre terasy i obklady domov

Kto hľadá materiál na terasu, ktorý nevyžaduje žiadnu starostlivosť, ale pritom má vzhľad a hrejivosť dreva, mal by venovať pozornosť kompozitnému materiálu Twinson od spoločnosti Deceuninck.

Twinson je moderný stavebný materiál, ktorý v sebe kombinuje výhody dreva a plastu a šírka jeho uplatnenie sa nevzťahuje len na terasy, možno ho použiť aj pre záhradné chodníčky či schody, ale aj ako obklad fasády či dokonca pre riešenie plotov.

Kompozitné materiály pripomínajú na pohľad aj na dotyk drevo, ale pritom majú odolnosť a stálosť plastu. Vďaka svojim vlastnostiam by mohli v budúcnosti úplne nahradiť v stavebníctve drevo. Všetky kompozitu ale nie sú rovnako kvalitné; práve zloženie materiálu Twinson (50% dreva a 50% PVC) zaručuje materiálu ideálnu trvanlivosť, pevnosť a odolnosť. Navyše je Twinson plne recyklovateľný, a teda šetrný k životnému prostrediu, vodovzdorný, nekrúti sa ani sa neštiepi, ľahko sa montuje a môže sa formovať do rôznych geometrických tvarov.

Terasy, ktoré nevyžadujú údržbu

Materiál Twinson je v ponuke v dvoch variantoch. Prvý z nich, Twinson O-Terrace, sa najčastejšie používa pre stavbu menších plôch terás, a to samostatne stojacich alebo tých, ktoré sú súčasťou rodinných domov, záhradných chodníčkov či vonkajších schodov. Uplatnenie však nájde aj ako riešenie podlahy na balkónoch a lodžiách, použiť ho možno treba ale aj na ploty, atď.

Pre väčšie plochy terás, je určený druhý variant, Twinson O-Terrace +. Je robustnejší s vyššou nosnosťou, dosky sú širšie a na rozdiel od Twinson O-Terrace majú iný vlnitý povrch. Líšia sa aj spôsobom montáže a vďaka systému pero-drážka sú škáry medzi doskami menšie, takže medzi ne nezapadnú žiadne malé predmety. Navyše je v ponuke s robustným alumíniovým nosným profilom, ktorý umožní inštaláciu aj na nespevnené povrchy. Pre svoj nekĺzavý a rýchloschnúci povrch sú obidve varianty tiež ideálnym materiálom pre obloženie plôch pri bazénoch. Šikovní domáci majstri zvládnu aj montáž, na zostavenie terasy stačí obvyklé náradie a inštalácia nie je vôbec ťažká. Terasové dosky sa vďaka skrytému systému nerezových spojok pripevní na vopred pripravený rošt a ľahko ukončí soklovou krycou lištou. Pre náročnejších tvary ale napriek tomu odporúčame osloviť profesionálov. Materiál Twinson je veľmi pevný a odolný proti plesniam, škodcom či drevokazným hubám. Na rozdiel od drevených terás sú bezúdržbové, v prípade ušpineniu stačí povrch terasy ostriekať vodou. Twinson O-Terrace i Twinson O-Terrace + sú ponúkané v 8 farebných odtieňoch. Každý si teda môže vybrať vhodný odtieň tak, aby dokonale ladil s okolitým prostredím.

Nápadité uplatnenie Twinsonu v rodinných domoch

Rodinný dom v slovenskom Višňovom je príkladom originálneho a trendového stvárnenie fasády. Na atraktívnom a súčasnom štýle domu majú pritom veľký podiel vonkajšie obklady z Twinsonu. Pôsobí prirodzeným dojmom, štruktúrou, reliéfom i sfarbením totiž pripomínajú drevo, súčasne ale ponúkajú výhody moderného kompozitu, predovšetkým minimálne nároky na údržbu. Majitelia zvolili odtieň sladkodrievkovo čierne, evokujúca farbu exotického dreva. Už prvá zima overila, ako je kompozitný materiál nenáročný, na jar stačilo v rámci bežnej údržby obklady vyčistiť len prúdom vody z vysokotlakovej čističky. Úplne odpadli impregnačné a olejové nátery, ktoré by vyžadovali povrchy z domáceho i exotického dreva. Navyše majú majitelia záruku, že sa vzhľad ich fasády nebude s postupujúcim časom meniť. Twinson si vďaka svojej vysokej odolnosti zachová svoj vzhľad a dom bude dlhé roky vyzerať ako nový.

V rodinnom domčeku stojacom na okraji dediny blízko Prahy bol Twinson O-Terrace využitý na terasu, podlahu balkóna na prvom poschodí, na kvetináče, plot a dokonca aj bránu. Dosky použité na plot a črepníky len bolo treba napred ofrézovať, aby boli aj z boku rovné. "Z ponuky farebných prevedení sme zvolili odtieň mačinovo hnedé," vysvetľuje majiteľ domu. "Twinson je nadčasový materiál, má veľmi výhodný pomer cena / výkon, v porovnaní s exotickým drevom nehrozí krútenie a odpadá nákladná údržba."

Vyskúšajte unikátny kompozitný materiál Twinson aj vy. Teraz máte možnosť kúpiť Twinson so zľavou 10% u všetkých predajcov, a to až do 30. 6. 2011. Prehľad predajcov a viac informácií nájdete na  www.okno-centrum.sk.

PR článok

 
Autor: PR článok
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ideálny materiál pre terasy i obklady domov
PR článok