Má niečo do seba

27.08.2010
Interiér

Stalo sa vám niekedy, že pri sledovaní filmového príbehu vás skôr ako samotný dej zaujalo prostredie, v ktorom sa film odohrával? Myslíme, že sme našli jedného fotogenického adepta, ktorý by pokojne zvládol úlohu vydarenej kulisy. Smola pre scenáristov, museli by sa pri písaní deja väčšmi snažiť.

Pôvodne prízemný domček si päťdesiat rokov pokojne vegetoval v tichej štvrti v centre krajského mesta. Kým asi pred troma rokmi nezmenil majiteľku. Mimochodom, scestovanú dámu, ktorá do novej nehnuteľnosti chcela vpustiť čerstvý vánok z rôznych kútov sveta.

Soft loft

Vždy ju fascinovali neomietnuté tehlové domy, ktoré vnútri zaváňajú loftom. A práve týmto smerom sa uberala aj celá rekonštrukcia. Samozrejme, že dispozičná danosť prízemia vrátane svetlej výšky nepustila autorov návrhu do absolútnej voľnosti. To majiteľka ani nemala v úmysle. Loftové skóre mu vylepšilo až pristavené horné podlažie s vysokými stropmi a odhalenými trámami. V prízemí sa až na zopár vybúraných priečok veľa dispozičných zmien neudialo. Len sa na želanie domácej panej úplne zrušila samostatná vstupná chodba, takže dnes vstúpi návštevník priamo do srdca domu – otvoreného kuchynsko-jedálenského priestoru. Spálňa a pracovňa na tomto podlaží si rovnako ako kúpeľňa naďalej ponechali svoju intimitu. Čo sa však rekonštrukciou zmenilo celkom viditeľne, bol vonkajší vzhľad domu. Tradičné okenné otvory na prízemí nahradili veľké francúzske okná, ktoré sa zopakovali aj na pristavenom hornom podlaží. A práve tento prvok sa výrazným spôsobom podpísal pod optické prevzdušnenie celého interiéru. O príjemné zmäkčenie stavby sa postaral aj teh­ličkový obklad, ktorý vystriedal klasickú omietku.

S dávkou originality

Po dokončení stavebných prác sa obrátila na interiérovú dizajnérku, s ktorou spoločne formovali interiéru novú podobu. Majiteľka netúžila po dokonale „nastylovanej“ schránke preplnenej dizajnovými úletmi. Chcela silnú individualitu s vlastnou identitou, z ktorej bude sálať útulnosť a pocitové teplo. A tak si dnes môže plnými dúškami užívať všetky dobré stránky tohto domu a jeho bezprostredného okolia.

Ospravedlňujeme sa, ale nastala chyba pri vykonávaní komponenty gallery (komponenta neexistuje). Prosím, skúste to neskôr.

 
Autor: Denisa SLANČOVÁ, Anna MALÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Má niečo do seba
Denisa SLANČOVÁ
Anna MALÁ