Para, voda, pohoda

03.09.2009
Články

Patríte k vyznávačom saunovania? Parnú saunu si vďaka skromnosti priestoru môžete vychutnávať aj v súkromí vlastnej kúpeľne. Ak disponujete nemalým finančným obnosom a poznáte odpoveď na otázku: Aký variant relaxačnej oázy zvoliť?

S prvou podmienkou vám síce nepomôžeme, pokúsime sa však podať pomocnú ruku pri správnom výbere. Montovaný alebo modulový parný kúpeľ? Oba poskytnú bežnú očistu. Zahalia telo do oblakov pary a vymasírujú ho presne mierenými prúdmi vody. Vonnými esenciami a farebnou paletou svetla uvoľnia myseľ. A to všetko pohodlným ovládaním digitálneho displeja, ktorý je umiestnený vnútri sauny. Čo teda nakloní misku váh?

Variabilita

Modulový koncept umožňuje zostaviť parnú saunu bez kompromisov vo funkčnosti a dizajne. Dosah na tvar a veľkosť sauny otvára dvere ku komfortnému saunovaniu v dostatočnom priestore pri pohodlnom sedení či ležaní. Bonusom je voľná ruka pri výbere vnútorného vybavenia. Je len na vás, aká bude armatúra, sprcha alebo či saunu vylepšíte aj o masážne dýzy. Keďže ide o murovanú saunu, na vnútorné steny sa aplikuje obklad. Ten už len podčiarkne spojenie sauny a kúpeľne do jednotného celku. Negatívom modulového parného kúpeľa je vyššia cena, citeľná najmä pri menšej saune pre jednu osobu. Mínusom je aj potreba búracích a murárskych prác pri inštalácii už v hotovej kúpeľni.

Nenáročnosť

Montované boxy sú jednoduchšie na prípravu a montáž. Ak nie je problém s prívodom elektriny, možno ich nainštalovať aj dodatočne na mieste exis­tujúceho sprchovacieho kúta. Ich silný argument je lepšia cenová dostupnosť. Slabosťou montovaných kabín je typizovaný rozmer a tvar, nedajú sa vyrobiť na mieru. Určené sú pre jednu, výnimočne pre dve osoby. Pre obmedzený priestor sa pri saunovaní môžete cítiť stiesnene. Lacnejšie varianty boxov sú zväčša z bieleho, pomenej strieborného plastu. Tie môžu z hľadiska dizajnu kúpeľne pôsobiť rušivým dojmom.

 
Autor: Katarína ŠATANKOVÁ
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Para, voda, pohoda
Katarína ŠATANKOVÁ