Letí, letí, všetko letí

16.04.2009
Dizajn a Dekor

Posledné trendy umývadiel kladú dôraz na hranaté tvary. Nie je vám to po chuti? Nezúfajte a pokojne siahnite po ovále, kruhu či asymetrii. Medzi umývadlami totiž letí naozaj všetko.

Čo je v kurze?

Trendovú kúpeľňu dosiahnete oblými i priamymi tvarmi. Stačí málo: dodržať jednotnú tvarovú líniu pri všetkých sanitárnych prvkoch. Umývadlo, WC misu a bidet zladíte zľahka, ponúkajú sa v sérii. V harmónii by mala byť aj neodmysliteľná spoločníčka umývadla – batéria. Vedzte, že ak sa jej partner pýši dokonalými hranami, aj ona je podľa najnovších trendov hranatá.

Na očiach

Pomaly, ale iste odzváňa polstĺpom, ktoré prekrývajú „technický“ priestor pod umývadlom. Sifóny sa priznávajú v plnej kráse a podľa toho ich treba vyberať. Plastových ošklivcov tak striedajú antikoroví krásavci, ktorí sa vedia predviesť vo viac či menej dizajnérskom looku. Ani ich, ani rohové ventily neobišla mánia pravých uhlov. Naopak, pred zrakmi sa začína skrývať prepad, ktorý sa stáva integrovanou súčasťou odtokového ventilu.

Skrinky nestarnú, len sa zmenšujú

Súčasné umývadlá sú estetické aj funkčné. Obligátnou záležitosťou sú špeciálne povrchové úpravy, ktoré zabraňujú usádzaniu vodného kameňa a uľahčujú čistenie. Veľkorysé postranné plochy umývadiel poskytujú praktický odkladací priestor. Takéto umývadlá sa skvelo vynímajú v kombinácii s kubistickými skrinkami, ideálne závesnými. Na pulte z dreva, zo skla či z kameniny zas vyniknú umývadlá v tvare mís. Umývadlové zostavy prebrali aj čosi z kuchyne – ostrovček situovaný v priestore už nie je len ich výsadou.

Podľa chuti

Rovnako ako v tvaroch aj v materiáloch je pestrosti na rozdávanie. Keramika, kamenina, sklo, drevo, kameň, antikoro, každý si príde na svoje. Kým biele umývadlá vás farebne nelimitujú, farebné varianty treba kombinovať s citom. Dobre si rozumejú s čiernym a bielym nábytkom a obkladmi.

 
Autor: Katarína ŠATANKOVÁ
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Letí, letí, všetko letí
Katarína ŠATANKOVÁ