PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

VIDEO Ježiš na rúre v Batizovciach: Zjavenie v rómskej osade robí majiteľom sporáka problémy

01. novembra 2016, 11:00

Obraz mimoriadne pripomínajúci podobizeň Ježiša Krista sa zjavil chudobnej rodine v Batizovciach. A to rovno na dvierkach elektrickej rúry.

Od zjavenia nepečú: Nemajú na rúre dvierka. Odovzdali ich na faru.

Od zjavenia nepečú: Nemajú na rúre dvierka. Odovzdali ich na faru. Foto: Foto: Rudolf Felšöci

„Bol to normálny deň. Ničím výnimočný. Prišla som z práce. Zaskočil k nám známy, že či mu nespravím kávu. Usadil sa na mieste za stolom, hneď oproti sporáku. Rozprávali sme sa, keď sa zrazu zarazil a hovorí mi: Irenka, čo sa ti to maľuje na skle od rúry? A ukazoval prstom na spodok rúry. Vtedy som zbadala, ako sa niečo na skle samo maľuje,“ ukazuje názorne na rúre príchod zjavenia pani Irena Pačajová, samotná vyvolená aktérka „zázraku“.

Pozrite sa, čo o ňom porozprávala.

Nebol jediný

Batizovský Ježiš na dvierkach od sporáka nebol zďaleka jediným zjavením, s ktorým sa pýšia slovenskí Rómovia. V našich archívoch sme našli aj ďalšie nezvyčajné úkazy. 

V októbri 2011 zbadala rodina z Hencoviec pri Vranove nad Topľou podobizeň svätej rodiny. Zjavila sa na sklenených dvierkach kozuba vo chvíli, keď v ňom zakúrili. A vraj im to bolo dopriate preto preto, lebo majú doma postihnuté dieťa. „Môj manžel si sadol a rozmýšľal. Keď pozrel na kozub, tak sa mu zjavil obraz Ježiša,“ opísala neskôr udalosť Libuša. Ako dodala, ona v zjavení zbadala aj Pannu Máriu a anjelika. Starosta Hencoviec však nebol v rovnakom vytržení ako mladá rodina. Obrázok zmazal a povedal, že majú prísť až potom, ak sa zjaví opäť.

V októbri v roku 2010 si obyvateľka Čaklova všimla medzi letokruhmi dávnejšie spíleného stromu tvár Ježiša. Kmeň ležal v tráve pri kostole a od objavu bol denne obsypaný modliacimi sa Rómami. Nahnevaný farár im odkázal, aby radšej chodili do kostola.


Ježiš v letokruhoch: Zbadali ho v Čaklove.
Foto: Archív

V novembri 2009 videli Ježiša Rómovia zo Šarišského Jastrabia. Osadníci tam zbadali siluetu modliaceho sa Ježiša dokonca počas dvoch nocí pri splne Mesiaca. Stalo sa to večer na Sviatok všetkých svätých. „Všetci ho tu videli. Mal dlhé čierne vlasy a smeroval do osady,“ porozprával novinárom o zážitku pán Červenák. Všetci v osade sa vraj začali tuho modliť a sľúbili, že sa polepšia. 


Zjavenie v splne mesiaca: Ježiš sa ukázal aj Rómom v Šarišskom Jastrabí.
Foto: Archív

V augustový večer roku 1997 dvaja tínedžeri rozpoznali v hre svetla a tieňov na stene domu istého pána Bužu v rómskej osade v Hlinnom siluetu Krista. „Cirkev je v takýchto veciach zdržanlivá. Zhováral som sa s oboma mládencami, ktorí zjavenie videli ako prví a sú presvedčení o tom, že Krista naozaj videli,“ okomentoval udalosť miestny farár. K domu sa chodili modliť hlinskí Rómovia i stovky turistov ešte niekoľko týždňov. 

Z trošku iného súdka bolo zjavenie démona, ktoré v novembri 2011 strašilo Rómov z Vyšnej Kamenice. Príšera so špicatými ušami, psou papuľou a kravskými očami sa zjavovala v dome u Horváthovcov, no vždy len vtedy, keď bol v izbe hluchonemý mladík. Ako sa nakoniec vďaka skrytej kamere ukázalo, démona maľoval práve on. Vtipnú historku zvečnil v nemenej vtipnej skladbe nazvanej príznačne Omietkový démon hudobník Tomáš Hafner.


Omietkový démon: Strašil obyvateľov Vyšnej Kamenice.
Foto: Archív

Autor: vfr, maca
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Ak by som si bol vedomý alebo by mi bolo dokázané, že som skutky, z ktorých som bol obvinený, spáchal, pri mojej povahe odídem sám.“
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko ku kauze otvárania listov v parlamente

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Úrad pre verejné obstarávanie poukázal na porušenie zákona zo strany ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý to však odmieta. Je to podľa vás výsmech občanom?

ÁNO 81%
NIE 19%
Celkový počet hlasujúcich: 1862
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo

 

VIDEO Ježiš na rúre v Batizovciach: Zjavenie v rómskej osade robí majiteľom sporáka problémy
vfr
maca