PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Mikuláša Černáka obvinili z likvidácie albánskych bosov. Kán s Kaštanom vtedy odhŕňali sneh.

19. decembra 2016, 06:00

Obvinenie z vraždy číslo osemnásť. Takýto počet obetí doteraz pripisujú policajti niekdajšiemu bosovi slovenského podsvetia Mikulášovi Černákovi. Posledné obvinenie, ktoré vzniesli len pred pár dňami, súvisí s likvidáciou bratov albánskeho pôvodu - mladšieho Nedata Junuziho a staršieho Talata Demira Veliu.

Trojlístok: Mikuláš Černák, Ján Kán a Miloš Kaštan boli najvyššie postavenými členmi gangu černákovcov.

Trojlístok: Mikuláš Černák, Ján Kán a Miloš Kaštan boli najvyššie postavenými členmi gangu černákovcov. Foto: ARCHÍV

Mužov v Banskej Bystrici a okolí poznali pod prezývkami Róberto a António. Považovali ich za bosov albánskeho drogového kartelu, ktorý v tom čase rozbiehal svoje aktivity na Slovensku.

Poprava sa mala stať deň pred Vianocami 1996. Zaujímavé je, že napriek tomu, že pri likvidácii mladšieho Róberta bol podľa výpovedí aj Ján Kán a Miloš Kaštan, Černák je v tejto veci obvinený sám. Prípad vraždy Albáncov sa navyše blíži do premlčacej lehoty dvadsať rokov, po ktorej už nebude možné nikoho z ďalších aktérov obviniť. Stane sa tak deň pred Vianocami - 23. decembra 2016. 

Predvianočné upratovanie

Odstránenie nepohodlných albánskych bratov naplánovali na večer 23. decembra 1996. Bolo jasné, že Róberta aj Antónia musia zlikvidovať naraz. Černákovci totiž vedeli, že ak by jeden prežil, priviedol by so sebou armádu „vojakov“ z bývalej Juhoslávie. 

Plán bol vskutku premyslený. Staršieho Antónia si podľa pokynov vzali na starosti Peter Šipula a Michal Csemy. Šipula ho mal požiadať, aby mu zohnal falošné doklady. V Banskej Bystrici sa totiž vedelo, že Albánci majú dobrý kontakt v Bratislave, kde takéto veci riešia. António so Šipulom teda večer vyrazili do hlavného mesta. Plán bol taký, že po ceste akože navštívia Csemyho v jeho novom bare v Dunajskej Strede a tam Antónia zlikvidujú. To sa aj stalo. Csemy zastrelil Antónia a s pomocou bratranca ho zakopal neďaleko Dunajskej Stredy. V tejto súvislosti sa týždenníku Plus 7 dní v lete rozhovoril muž, ktorý sa tituluje ako šéf Černákvoch výpalníkov Milan Sklenár. Vyrozprával nám, že niekedy začiatkom roka 1999 za ním prišiel obávaný bos dunajskostredského podsvetia Tibor Pápay, aby spolu išli „premiestniť“ staršieho zo zavraždených Albáncov. „Spolu sme ho vykopali a odviezli do krematória do Dunajskej Stredy,“ prezradil nám Sklenár. Na koho pokyn sa táto vec robila, nám neprezradil.

Pokračovanie na ďalšej strane

Predchádzajúca strana 1 / 4 Nasledujúca strana
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Ak by som si bol vedomý alebo by mi bolo dokázané, že som skutky, z ktorých som bol obvinený, spáchal, pri mojej povahe odídem sám.“
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko ku kauze otvárania listov v parlamente

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Úrad pre verejné obstarávanie poukázal na porušenie zákona zo strany ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý to však odmieta. Je to podľa vás výsmech občanom?

ÁNO 81%
NIE 19%
Celkový počet hlasujúcich: 1949
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo

 

Mikuláša Černáka obvinili z likvidácie albánskych bosov. Kán s Kaštanom vtedy odhŕňali sneh.
Ivan Mego