PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Milionár už stavia: Takto vyzerá nové sídlo slovenského boháča uprostred viníc!

20. apríla 2017, 06:00

Jeden z najbohatších Slovákov Patrik Tkáč (43) sa ukazuje ako muž činu. Jeho sen o vlastnom vinárstve naberá zreteľnejšie kontúry.

Veľkolepé sídlo: Ktorému boháčovi bude patriť tento „domček s priľahlým pozemkom“?

Veľkolepé sídlo: Ktorému boháčovi bude patriť tento „domček s priľahlým pozemkom“? Foto: Martin Domok

Pred dvoma rokmi získal milionár z J&T stavebné povolenie, aby mohol uprostred viníc v Devíne vybudovať sídlo pozostávajúce z časti na bývanie a časti na produkciu vína. Rozsiahly pozemok, na ktorom stavebníci s prácami pokročili, onedlho oddelí od okolitého sveta asi 2,5-metrový plot.


Patrik Tkáč s manželkou.
Foto: Emil Vaško

Čo sa skrýva v podzemí

Známy finančník si lokalitu Zlatý roh vybral nielen kvôli dobrým susedom. Hneď vedľa vlastní obrovskú vilu Alexander Beljajev a na skok to bude mať aj ku kolegovi z J&T Ivanovi Jakabovičovi. Módne obrovské jazero, ktoré je súčasťou sídiel oboch pánov, však Tkáčovi stačiť nebude.

Do Devína ho pritiahli aj vinice, ktoré chce zrevitalizovať a rozšíriť. Navyše podzemie vily, ktorú buduje, ukrýva dômyselný svet. Miestnosti na výrobu a predaj vína, ale aj jeho degustáciu. Nejde o chvíľkový výstrelok. Tkáčovo vinárstvo vyrastá až na troch podlažiach, ktoré sa nachádzajú pod úrovňou zeme. 


Luxusné sídlo: Architekti označujú rodinné sídlo Tkáčovcov na bratislavských Kramároch za gýčové. Obrovský dom stojí na pozemku s rozlohou desaťtisíc štvorcových metrov, v rezidencii nechýbajú originály známych umeleckých diel, ale ani lezecká stena. Patrik Tkáč vlastní sídla aj v Prahe a Moskve.
Foto: Martin Domok, Emil Vaško

Aj privátna pláž

Podľa hrubej stavby sa dá vytušiť, že vila bude zakomponovaná do zeleného prostredia. Strecha je určená na zatrávnenie a do útrob domu sa dostane aj cez podzemnú garáž. V nadzemnom podlaží sa podľa našich informácií nachádzajú priestory na bývanie. Plocha tritisíc štvorcových metrov zahrnie obývaciu izbu, jedáleň, spálne, herňu a miestnosť na koníčky. V podzemí by mal byť ešte bazén, telocvičňa a wellness so šatňami. 

Veľkolepo to architekti poňali údajne aj vonku. Podľa pôvodných plánov chcel majiteľ na pozemku nielen vysadiť vinič, ale aj vytvoriť sedemnásťárové umelé jazero. Okolo vodnej plochy s maximálnou hĺbkou 2,3 metra vznikne pláž s toboganom dlhá asi 250 metrov a domček postavený v štýle exotických destinácií na stĺpoch. A podľa pracovného tempa stavbárov to nevyzerá, že ide o hudbu ďalekej budúcnosti.

Čítajte viac

Prečítajte si aj:

Finančník Patrik Tkáč nie je jediný prominentný Slovák, ktorý koketuje s vinárstvom. Svojho času sa o tento biznis zaujímal aj premiér Fico. Jeho vinice však nedávno záhadne zmenili status na pozemok, kde sa dá stavať. Ako sa s tým popasuje? VIAC sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ. 

Autor: kd
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Priatelia, práve mi volal George Soros a pýtal si moje číslo účtu. Do minúty mi prišli prachy za to, že sa zúčastním na proteste proti korupcii, ktorý bude na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.“
Poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský reagoval na kritiku, že študentský protest platí americký finančník maďarského pôvodu.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Prekvapilo vás, že prezident Andrej Kiska nechce byť premiérom?

ÁNO 13%
NIE 87%
Celkový počet hlasujúcich: 632
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo