PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Hlina lieči šokom: Kotleba ho vytočil, tak mu premietol film o brutálnych Hitlerových lekároch

20. apríla 2017, 13:00

Ak sa niekto odfotí pri postihnutom dieťati s číslom 1488, mal by sedieť v klietke v Leopoldove, myslí si Alojz Hlina. Kotlebovi z úradu urobil kino.

Premietanie: Kotlebovi Hlina ukázal dokument o Hitlerových lekároch.

Premietanie: Kotlebovi Hlina ukázal dokument o Hitlerových lekároch. Foto: archív A.H.

„Som presvedčený, že musíme niečo urobiť. Nesmieme to vzdať. Niekedy mám pocit, že sme sa narodili s derešom na chrbte a strašne ľahko sa vzdávame, ak vôbec začneme bojovať. Ak sa niekto odfotí pri postihnutom dieťati s číslom 1488 mal by sedieť v klietke v Leopoldove a nie v parlamente,“ vysvetľuje Hlina včerajšiu akciu, ktorú zorganizoval priamo v Banskej Bystrici. Kotlebovi pred úradom Banskobystrického samosprávneho kraja premietal dokument „Hitlerovi lekári“. 

Premietanie: Kotlebovi Hlina ukázal dokument o Hitlerových lekároch. 
archív A.H.

Učí ich  

Podľa Hlinu z budovy vyšiel len jeden pán a zapol reproduktor. „Asi to mal prehlušiť,“  myslí si Hlina. Pri premietaní sa zastavovali aj okoloidúci, bolo ich asi 30, čo si fanúšikovia Kotlebu na Facebooku vykladajú ako neúspech. „Premietanie bolo primárne určené pre kotlebovcov, aby vedeli, čo robili fašisti s postihnutými deťmi. Kotlebovci však neprišli. Otázka teda stojí: Vedeli kotlebovci, čo robili fašisti s postihnutými deťmi a napriek tomu sa nechali fotiť s číslom 1488 pri postihnutom chlapcovi? Alebo nevedeli? Ak nevedeli, tak už vedia a mali by sa teraz ospravedlniť,“ hovorí exposlanec a predseda KDH, ktorý sa proti kotlebovcom vyjadruje už dlhšie.

Naráža najmä na to, že Kotleba a spol rozdávali peniaze v sume 1488 eur. Ide pritom o číselnú kombináciu, ktorú používajú fašisti a bieli rasisti. Číslo 14 predstavuje takzvaných 14 slov amerického rasistu Davida Lanea: „Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí“. Symbol 88 zas referuje na ôsme písmeno v abecede „H“ a značí nacistický pozdrav „Heil Hitler“. 


Alojz Hlina: Ak necháme ulice fašistom, prehrali sme.
Foto: SITA

Nesmieme im nechať ulice

V podobných akciách podobných chce pokračovať. „Nemôžeme čakať, musíme s nimi bojovať. Ja som streetfighter, ulice som sa nikdy nebál. Vyrástol som na nej a ulica je dôležitá. Ak necháme ulice fašistom, prehrali sme,“ vysvetľuje. A dodáva, že možno urobia 3D model vápennej peci z Nemeckej. „Ako názornú ukážku toho, ako fašisti strieľali nad tou pecou ľudí. Strelili ich do tyla ľudom a potom ich skopli do tej pece,“ opisuje praktiky fašistov z druhej svetovej vojny Hlina. 

Autor: jb
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„V tomto štáte sa môžu listy čítať iba väzňom a poslanci sa dostali na ich úroveň.“
Poslanec Národnej rady SR za OĽaNO Ján Budaj reaguje na skutočnosť, že v podateľni parlamentu otvárajú listy adresované poslancom.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Myslíte si, že by mal byť predseda parlamentu Andrej Danko odvolaný pre „listovú“ kauzu?

ÁNO 72%
NIE 28%
Celkový počet hlasujúcich: 369
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo