PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Celebritní neverníci ?

29. februára 2012, 06:00

Mnohí by zrejme aj naďalej hrali na verejnosti divadlo, nebyť „náhody“.

Rozišli sa v zlom?: Andrea Vadkerti
s manželom, s ktorým sa rozvádza,
bojujú o deti.

Rozišli sa v zlom?: Andrea Vadkerti s manželom, s ktorým sa rozvádza, bojujú o deti. Foto: ARCHÍV A. V.

Nefunkčné manželstvá nie sú v šoubiznise ničím výnimočným. Navonok sa prezentujú harmonicky, ale v skutočnosti v nich fi guruje niekto tretí aj štvrtý. Hra na príkladný vzťah by zrejme pokračovala aj naďalej, keby sa jeden z dvojice nenechal prichytiť s novým objavom. Komu rozvod prospieva a kto naň doplatí najviac?

Nevedko

Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. Týmto heslom sa riadil podnikateľ a manžel známej herečky Slavomír Magál. Keď sme sa ho koncom vlaňajšieho roka pýtali, či je pravda, že rozvod je na spadnutie, smial sa. „O tom nič neviem,“ povedal a o pár týždňov oň požiadal. Na verejnom pranieri sa síce ocitla jeho žena Kamila, ktorá si vždy mala čo povedať s kolegom Mariánom Geišbergom, no už dlho sa špekulovalo, že je to práve jej šesťdesiattriročný manžel, kto často trávi čas mimo domova. A veru, ešte ani rozvod nestihol prebehnúť a on prežíva víkendy s mladšou priateľkou Danou Petranovou. Kamila Magálová po krachu štyridsaťročného manželstva zjavne nesmúti a nestresuje sa zrejme ani pre bitku o majetok, na rozdelení ktorého sa vraj už dohodli. Šesťdesiatjedenročná herečka je asi spokojná, vyzerá sviežejšie než podstatne mladšie kolegyne, smeje sa a teší sa s vnúčatami. Ako sa pred priateľmi vyjadruje, v živote jej nič nechýba.

Vraj jediné, čo potrebuje, je láska, no nie komplikácie. Podľa našich informácií sa po rozvode do žiadneho nového manželstva vrhať nechce. Pôvodne sa vraj mala odsťahovať z Čiernej Vody, kde dlhé roky žila a viedla hotel, ale nie je to celkom tak. Večer sa z práce vracia opäť do kaštieľa za Bratislavou. Jej manžel sa zas presťahoval do Motešíc pri Trenčíne, kde žije s novou partnerkou v byte nad jazdiarňou svojho žrebčína. Hoci vo svojich rokoch už mohol mať svätý pokoj, stará sa teraz aj o Petranovej dve malé deti z predchádzajúceho manželstva.

Možno by sa nerozviedla

Po dľa podobného scenára sa rozpadlo aj manželstvo Štefana Skrúcaného a Zuzany Tlučkovej. Nebyť toho, že sú mediálne známi, zostali by zrejme spolu dodnes. Herec sa vtedy stretával s Dominikou Lukáčovou. Háčik bol v tom, že svetlo sveta uzrelo intímne video, v ktorom si hlavnú úlohu zahral herec s mladou kamarátkou. V tom momente to už nešlo inak a herečka si musela udržať dôstojnosť a rozviesť sa. No v kuloároch Tlučková nezapierala, že by nad aférou svojho muža bola ochotná privrieť oči kvôli synom.

Zuzana takmer zo dňa na deň opeknela a presťahovala sa do nového domu. Ten starý nechala Skrúcanému, ktorý však dal prednosť bývaniu v novom byte. Po rokoch sa jeho vzťah s markizáckou reportérkou dostal do krízy, tentoraz bol však obeťou on. Dominika sa pozabudla s kamarátom v aute a nablízku boli paparacovia. Čo sa v ňom odohrávalo, nie je známe, no dvojica nato oznámila svoje odlúčenie. Podľa našich informácií je vraj len otázka času, kedy pár ohlási, že je opäť spolu. Dominika vraj už u Štefana v byte znova prespáva.

Našla si zajačika

Pre neveru sa rozpadlo i dovtedy ukážkové manželstvo herečky Anny Šiškovej a režiséra Juraja Nvotu. Priamo v divadle sa pred desiatimi rokmi herečka zahľadela do podstatne mladšieho kolegu Juraja Kemku, ktorý dnes hviezdi v televíznej relácii Partička. Správala sa po dľa zdrojov z divadla ako zamilovaná študentka a začala rozprávať o rozvode. Aj s mladšou dcérou Terezou začali bývať s Jurajom a zdalo sa, že našla ďalšiu veľkú lásku. O dva roky sa rozišli. Anka sa z toho spamätávala len ťažko. S odstupom času už s Jurajom Nvotom opäť komunikujú. Najväčším prekvapením je, že režisér si mimoriadne ro zumie so súčasným partnerom Anny Šiškovej, českým režisérom Jiřím Chlumským.

Pripútala ho dieťaťom

Kým Vašo Patejdl obiehal bratislavské večierky s manželkou Alenou, v Prahe si vydržiaval milenku Milušu, mladšiu o sedemnásť rokov. Podľa našich zdrojov bolo manželstvo nefunkčné už dávno, napriek tomu sa voči sebe správali korektne. Pani Aleny, ktorá vraj už dlhšie nie je sama, sa viac ako rozchod dotklo to, že sa verejne prepieral. Päťdesiatsedemročný Vašo si život po Aleninom boku, s ktorou má dvoch dnes už dospelých synov, vždy pochvaľoval.

Je možné, že ju nikdy nechcel stratiť a vzťah so štyridsaťročnou Češkou Milušou chcel mať len na spestrenie. Keď začiatkom roka 2008 pre svoju Ajku, ako manželku volal, kúpil za pätnásť miliónov korún dom na Kolibe, kam sa spolu nasťahovali, jeho milenka zrejme definitívne pochopila, že sa kvôli nej nemieni rozviesť. Vaša si však pripútala dieťaťom. Chlapček Benjamín má dnes už tri roky. Patejdl teda veľkoryso nechal vilu na Kolibe manželke a pre svoju novú rodinu kúpil za desať miliónov českých korún v pražskej časti Kunratice dom, ktorý je jeho novým útočiskom. Slovo rozvod zatiaľ v tomto zväzku nepadlo, no Vašo svoju Milušu už oficiálne prezentuje ako partnerku.

Jej sa zrútil svet, on schudol

Nevera vraj nie je u muzikantov ničím výnimočná a netreba na to ani dlhoročné manželstvo. Svoje o tom vie aj markizácka reportérka Nora Brnová, ktorá sa opäť vrátila k rodnému priezvisku Krchňáková. Po necelých troch rokoch sa rozvádza s bubeníkom skupiny Elán. Dvojici nezaistil šťastie ani magický dátum svadby 8. 8. 2008. „Rozpad manželstva bol pre mňa šok. Celý svet sa však nezrútil, iba ten môj a nie navždy, ale iba na chvíľu. S odstupom roka vnímam rozvod ako veľmi rozumné riešenie. Aj napriek tomu, že som konzervatívny človek a rodina je pre mňa najdôležitejšia,“ uvedomuje si Nora, ktorá má z manželstva jedinú dcéru. „Otec si ju berie podľa dohody a podľa toho, ako mu to pracovné povinnosti dovolia,“ hovorí Nora, ktorá má svoju prácu a zároveň je mamou na plný úväzok. Zjavne jej to prospieva, vyzerá spokojne. Jej manžel po rozchode výrazne schudol.

Dcéru tak často nevidí

Po dvadsiatich rokoch skrachovalo manželstvo exministra Pavla Ruska. Manželka Vierka sa s ním rozviedla minulý rok, ale prišla skrátka. Z honosnej vily v Záhorskej Bystrici sa aj s ich dvomi deťmi odsťahovala ešte pred rozvodom do starého rodinného domu v Stupave. „Žiadna bitka o majetky nebude, dohodli sme sa na vyrovnaní,“ tvrdil Rusko, o ktorom bolo známe, že jeho manželstvo bolo roky navonok už len formálne. „Slovenské porekadlo hovorí - keď je koze dobre, ide na ľad tancovať.

On robí presne to isté. Ženy vidia na ňom, že má peniaze, tak sa na neho lepia,“ komentoval vtedy rozvod Ruskov svokor Peter Vyletel. Rozvedený exminister dnes žije s majiteľkou modelingovej agentúry Henrietou Hegerovou. Takmer o dvadsať rokov mladšia brunetka mu učarovala od prvej chvíle. „Veľmi sa ľúbime a za ten rok, čo sme spolu, sme nemali jedinú hádku,“ pochvaľuje si. Rozvod mu však skomplikoval vzťah s jeho dcérou Líviou. „Syna si beriem asi dvakrát do týždňa. S Líviou je to trochu ťažšie. Teraz s ňou lomcujú emócie a niektoré veci mi vyčíta,“ priznáva bývalý mediálny magnát porozvodové starosti.

Hádajú sa o deti?

O čosi kratšie boli spolu moderátorka Andrea Vadkerti a finančník Rastislav Vasilišin. Zobrali sa na Bahamách, no krach „plážového“ manželstva prišiel po šiestich rokoch. Hoci sa hovorilo o nevere, moderátorka tieto fámy najprv vyvracala. „Toto nie je náš prípad. My sme mali hodnotovú krízu dvoch ľudí. Niekedy aby mohol žiť autentický život v pravde sám so sebou,“ tvrdila Andrea. Neskôr dodala: „Stratila sa dôvera a istota, že sa môžete na partnera spoľahnúť.“ Dvojica žila vo vile neďaleko Bratislavy.

Z tej sa Vadkerti odsťahovala. Finančník ju údajne predal, pretože ju nadobudol pred manželstvom a mal na to právo. Moderátorka televízie TA 3 teda prišla o slušný balík, no nechcela sa k tomu vyjadrovať. Stredobodom záujmu zostali jej deti. Vasilišin ich chce do svojej starostlivosti. „Spolu s advokátom pripravujeme žiadosť o zverenie detí do osobnej starostlivosti, pretože som presvedčený, že to bude lepšie pre naše deti. V súčasnosti mám z jej strany veľmi obmedzený prístup k deťom aj napriek tomu, že sa to pokúšam zmeniť všetkými zákonnými prostriedkami. Mrzí ma, že nemám ani dostatočné informácie o tom, kto sa stará o moje deti v čase, keď je Andrea v zahraničí alebo v nadčasoch v práci,“ podal ofi ciálne vyhlásenie. To teda napovedá, že sa dvojica naozaj nerozišla v najlepšom.

Pobláznení

Prečo to mužov v rokoch ťahá k podstatne mladším partnerkám, nám objasnila sexuologička Danica Caisová. „Je to evolučné a prírodný zákon. Mladé ženy sú nositeľkami plodnosti. Zamilovaný muž má prílev energie a to sa odrazí aj v jeho sexuálnom živote. Zrazu má perspektívu, dostatok energie, nové obzory. Má pocit, že ešte môže v živote dokázať niečo prevratné a už nie je taký unavený a otrávený z toho stereotypu, v ktorom sa ocitol,“ vysvetľuje, kde sa berie u mužov druhý dych. No ak sa dvojica rozhodne pre rozvod aj po desaťročiach manželstva, príčiny môžu byť rôzne. „Môžeme sa len domnievať, ale asi to celkom dobre nevedia povedať ani oni,“ zamýšľa sa Caisová. Zrejme boli už dávnejšie vo vzťahu nespokojní, tak každý investoval do iného vzťahu. Možno ich proste len zasiahol Amorov šíp a vtedy je človek bezmocný. To sa môže stať, aj keď partnerstvo funguje výborne. Zaľúbený môžete byť len do jednej osoby. V takom dlhodobom partnerstve sa o nejakej romantickej zamilovanosti hovoriť nedá. Človek je stále ohrozený tým, že sa môže zaľúbiť.“

Autor: PLUS Jeden deň/kd, ek, nk
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Ak by som si bol vedomý alebo by mi bolo dokázané, že som skutky, z ktorých som bol obvinený, spáchal, pri mojej povahe odídem sám.“
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko ku kauze otvárania listov v parlamente

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Úrad pre verejné obstarávanie poukázal na porušenie zákona zo strany ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý to však odmieta. Je to podľa vás výsmech občanom?

ÁNO 81%
NIE 19%
Celkový počet hlasujúcich: 1738
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo

 

Celebritní neverníci ?
PLUS Jeden deň/kd
ek
nk