PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Ficova kamarátka z hrádze Zuzana Kupcová sa vydala. Kto je jej vyvolený?

09. októbra 2013, 21:00

Zuzana Kupcová, advokátka premiéra Roberta Fica, sa celkom nečakane vydala. Vieme, za koho.

Pred pár rokmi  si Robert Fico  a Zuzana Kupcová  vylepšovali  kondičku. Vpravo Kupcovej svadobné šaty.

Pred pár rokmi si Robert Fico a Zuzana Kupcová vylepšovali kondičku. Vpravo Kupcovej svadobné šaty. Foto: archív

Krátke biele šaty a žiadne veľké teátro, tak približne pred mesiacom vstupovala do stavu manželského Zuzana Kupcová. Málokto tušil, že dlhoročná blízka spolupracovníčka premiéra Roberta Fica má vážny vzťah, takže sobáš bol pre mnohých prekvapením.

Navyše celú svadbu zorganizovala údajne za pár dní. O tom, či ju niečo urýchlilo, sa dá len špekulovať.

V skromnosti

Zuzanu Kupcovú doteraz obklopovali mocní muži, no pri výbere životného partnera, s ktorým chce zostarnúť, sa už nepohybovala v neistých politických kruhoch.

„Viete čo, ja nemôžem takéto informácie momentálne podávať. Nechcem sa do týchto vecí miešať,“ povedal nám Kupcovej čerstvý manžel Igor Weber, keď sme sa od neho chceli dozvedieť niečo o ich svadbe. Päťdesiatnik, ktorý v Bratislave spoluvlastní stavebnú firmu, doteraz nebol verejnosti na očiach. So Zuzanou sa podľa našich informácií pozná už dlhé roky, no iskra preskočila pomerne nedávno.

„Ešte vlani si vykali,“ povedali nám prekvapení známi budúcich manželov. No pred pol rokom sa Zuzana s rozvedeným Igorom, ktorý má z prvého manželstva už dospelú dcéru, zasnúbila. A do prípravy svadby sa vraj pustili náhle koncom leta.


Preslávil ju: Premiér a jeho právna zástupkyňa.
Foto: Matej Kalina

Ako sme zistili, veľké haló okolo svojej svadby právnička Kupcová nerobila. To, že už nie je slečna, sa verejnosť dozvedela až po mesiaci. Nevesta si vraj priala dokonalé utajenie. Do stavu manželského vstúpila údajne v historickom prostredí hradu Devín, len na skok od rodinného domu, v ktorom žije.

Sobáš prebehol v najužšom rodinnom kruhu, to znamená, že naň nepozvala viac než dvadsať ľudí. Prácu do súkromia neplietla a vraj sa na ňom nezúčastnili žiadni politici a podľa našich informácií ani premiér Robert Fico. Ženích sa tak mohol uvoľniť, dokonca si vraj obliekol len tmavý oblek s košeľou bez kravaty.

Štyridsaťtriročná Zuzana, ktorá sa vydávala prvý raz, si mohla dovoliť nákladnú róbu, no odmietla okázalosť. Krátke čipkové šaty, ktoré bude môcť využiť aj na iné príležitosti, mali pochádzať z dielne jej dvornej módnej návrhárky Zuzany Bottkovej. „Nebudem sa k ničomu vyjadrovať,“ odbila nás dizajnérka.

Tak určite

Ako sme zistili, ženích sa už k svojej vyvolenej nasťahoval. V tichom prostredí bratislavskej mestskej časti Devín sú blízko k prírode. Kupcovej rodinný dom leží v záhradkárskej oblasti a obklopuje ho les, no je len na skok od centra Bratislavy. „Áno, bývajú tu spolu,“ potvrdili nám susedia Zuzany, ktorá sa dlhé roky pohybovala v blízkosti Roberta Fica.

Na verejnosti zarezonovala najmä v roku 2004, keď ju v garážach viedenského letiska vyobjímal Robert Fico. Neskôr ich fotografi prichytili, ako si spoločne udržiavajú postavu na bratislavskej hrádzi, kde sa korčuľovali. No oficiálne Zuzanu Kupcovú poznáme najmä ako právnu zastupkyňu Roberta Fica, neskôr asistentku smeráckych poslancov.

Ešte vlani podpísala s Úradom vlády zmluvu, podľa ktorej mala zabezpečovať odborné právne analýzy. Zo spolupráce však nečakane zišlo, miesto toho jej zazvonili svadobné zvony. Na otázku, či manželstvo s mediálne sledovanou ženou stálo dosiaľ neznámenu Igorovi Weberovi za to, nám novomanžel odpovedal: „Tak určite. Dobre. Majte sa pekne.“

Autor: Plus 7 Dní/Kristína Dugovičová
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Priatelia, práve mi volal George Soros a pýtal si moje číslo účtu. Do minúty mi prišli prachy za to, že sa zúčastním na proteste proti korupcii, ktorý bude na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.“
Poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský reagoval na kritiku, že študentský protest platí americký finančník maďarského pôvodu.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Prekvapilo vás, že prezident Andrej Kiska nechce byť premiérom?

ÁNO 12%
NIE 88%
Celkový počet hlasujúcich: 553
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo