PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Michal David točí milióny: Kupuje dom na exotickom ostrove

04. mája 2016, 00:00

Legendárny Michal David víkendoval na Štrbskom Plese. Prezradil nám, na akom exotickom ostrove si ide kúpiť dom a čo chystá pre Karla Gotta.

Život s hviezdou: Manželka Marcela  musí roky trpieť fanatické fanúšičky. Životné heslo Michala  Davida?: Nedržať  peniaze v banke.

Život s hviezdou: Manželka Marcela musí roky trpieť fanatické fanúšičky. Životné heslo Michala Davida?: Nedržať peniaze v banke. Foto: rofimedia.sk

Do Vysokých Tatier doletel spevák lietadlom. Deň predtým sa zastavil u Karla Gotta, s ktorým už - ako sa vraví - „kul pikle“. Na hudobnej scéne sa hitmejker pohybuje dlhých štyridsať rokov, no v súčasnosti žije najmä filmom Decibely lásky, ktorý sa už premieta v českých kinách.

Keďže muzikant mal problémy nájsť sponzora, investoval do filmu založeného na jeho skladbách vlastné finančné prostriedky. Viac ako sedem miliónov českých korún. Najprv si zárobkom nebol istý. Dnes tvrdí, že určite neprerobí.

„Som teraz na nule a to znamená, že budem čoskoro v pluse. Zatiaľ sme v polovici, takže film sa ešte nejaký čas bude hrať v kinách. Pôjde aj do televízie a na dévedéčka. Málokedy prerobím,“ usmial sa spevák. A čo robí s peniazmi, ktoré nadobudol počas svojej dlhoročnej a úspešnej kariéry?

Na účte mu neležia

Každý boháč má to svoje. Česká speváčka Lucie Bílá napríklad skupuje nehnuteľnosti, iní investujú na burzách. Finančné trhy sú však Michalovi Davidovi cudzie. Tam neriskuje. Rád investuje do rodinného domu v Křesliciach, ktorým sa s radosťou popýši. No najviac peňazí dáva do svojich projektov.

„Často do muzikálov. Čo tam zarobíme, väčšinou aj vrátime do toho a ideme ďalej. Nejde o zisk, ale baví ma to.“ Prezradil nám, že najnovšie plánuje investovať opäť do nehnuteľnosti. Tentoraz však mimo Česka. „Premýšľam, že by som si kúpil nejaký domček niekde úplne mimo. Možno na Kanárskych ostrovoch, Tenerife, niekde tam. Myslím, že mať peniaze v banke je úplný nezmysel. Neprináša to žiadny efekt, naopak, prerába to. Takže peniaze, ktoré zarobíte, treba niekde investovať, aby mali zmysel. Alebo robili radosť a človek si ich užil. Ináč je to nanič,“ myslí si umelec.

„Ale ja aj tak hovorím, že lepšie je nemať nič, lebo potom nemáte žiadne starosti,“ smeje sa David.

Luxus si rád dopraje

Uplynulý víkend zaspieval pre hŕstku vybraných hostí v prvotriednom hoteli na Štrbskom Plese. Komorný koncert rozprúdil vo veľkom štýle. V deň vystúpenia dorazil do Popradu letecky a odtiaľ ho zobrala limuzína do hotela. Z auta vyšiel dobre naladený.

S kapelou si ihneď spravil zvukovú skúšku, na ktorej sa mierne rozospieval. „Spievam prirodzene, nie som školený spevák, skôr ide o to spraviť si zvukovú skúšku. To trvá tak hodinu. Čím menší priestor, tým je to pre nás zložitejšie, aby bol skvelý zvuk. Vo veľkej hale to máme nastavené za desať-pätnásť minút,“ vysvetlil Michal David.

Po koncerte si doprial strapačky a kura. Tvrdí, že žiadnym diétam ani bioošiaľom nepodľahol, dokonca ani nadchádzajúca plavková sezóna ho nedesí. „S tým ste u mňa na zlej adrese. Som veľký gurmán. Mám rád akúkoľvek kuchyňu. Gurmánske zážitky sú úžasné,“ pochvaľoval si.

Akým honorárom si za tatranský VIP koncert v Grand Hoteli Kempinski spevák prilepšil, sa nám nepodarilo zistiť, no podľa dostupných informácií sa jeho cena pohybuje medzi ôsmimi až desiatimi tisícmi eur. David otvorene priznal, že aj vďaka takýmto zárobkom si môže dopriať v živote to najlepšie. „Myslím si, že človek robí všetko pre to, aby sa vo svojom živote dostal k tomu najlepšiemu, k luxusu. V podstate náš život spočíva v tom, že si chceme stále čosi dokazovať. Luxus je niečo, čo patrí k životu a človek si ho má užívať, ak na to už dosiahne. Veď vlastne preto luxus existuje,“ zafilozofoval si.

Navštívil slávika

Deň pred príchodom do slovenských veľhôr strávil Michal David pár hodín s Karlom Gottom. „Vyzerá výborne. Vidím, že ide hore, to najhoršie má za sebou. Ide o to, aby nabral silu. Má dobrú náladu a verím, že za také dva-tri mesiace by mohol niekde zaspievať,“ prezradil spevák odvážnu prognózu.

Hudobníci preberali aj prácu. „Pýtal som sa ho, či by ho potešilo, keby som mu napísal nejakú novú pesničku. Aby mal pocit, že ho nikto neodpisuje a že s ním počítame. Veľmi ho to potešilo a povedal, že by bol veľmi rád, keby sa mi to podarilo. Takže má chuť do práce aj žiť.“

Nová pesnička by mala byť určite melodická a lahodiť duši. Aktuálny hudobný trend sa totiž Davidovi príliš nepáči: „Chodí mi veľmi veľa mailov, aby som si vypočul rôzne skladby. Bohužiaľ, mám taký pocit, že trend sa uberá k jednej muzike a nevidím v tom rozdiel. Čokoľvek mi príde, stále v tom počujem jednu pieseň. Začínam premýšľať, prečo nevzniká nejaká príjemná muzika. Všetci počúvajú Rihanny, Beyoncé a potom, keď niekto príde so španielkou a zaspieva príjemnú pesničku, sú z toho všetci paf. Dúfam, že počítače pôjdu časom do úzadia. Hudobník musí vytvoriť niečo sám zo seba.“

Divoké

Podobne ako svetové hviezdy ani Michal David nemá núdzu o fanúšičky, ktoré niekedy - ako sám hovorí - nemajú hranice. No žiadnej sa nechce dotknúť. Preto sa musel naučiť, ako s nimi komunikovať. „Spomínam si na jednu dievčinu, ktorá bola taká fanatická, že mi skoro rozvrátila rodinu. Pozor, nič som s ňou nemal, len vypisovala správy a e-maily mne aj mojej žene, že láska je predsa krásna vec a takéto všelijaké litánie. V časoch starých Krokov (pôvodná skupina Michala Davida - pozn. red.) som ich mal veľa. Také, čo chodili na všetky naše koncerty - a to bolo teda dosť náročné,“ spomína a dodáva: „Snažím sa vždy správať slušne, aj keď sú fanúšičky niekedy neprimerane dotieravé. No nedá sa s tým nič robiť. Treba to skrátka len vedieť ukoučovať.“

Autor: PLUS 7 DNÍ/ Nina Košecká
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Ak by som si bol vedomý alebo by mi bolo dokázané, že som skutky, z ktorých som bol obvinený, spáchal, pri mojej povahe odídem sám.“
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko ku kauze otvárania listov v parlamente

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Úrad pre verejné obstarávanie poukázal na porušenie zákona zo strany ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý to však odmieta. Je to podľa vás výsmech občanom?

ÁNO 83%
NIE 17%
Celkový počet hlasujúcich: 655
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo