PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Hlupáčik zo Starej Ľubovne? Šéfka Najvyššieho súdu sa pustila do predsedu disciplinárneho senátu, ktorý riešil Harabina

20. apríla 2017, 11:00

Nekladie si servítku pred ústa. Predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová, do ktorej sa tak rád nevyberaným spôsobom obúva jej predchodca Štefan Harabin, sa konečne rozhodla brániť.

Daniela Švecová: Predsedníčka Najvyššieho súdu.

Daniela Švecová: Predsedníčka Najvyššieho súdu. Foto: Matej Kalina

V rozhovore pre najnovšie číslo týždenníka PLUS 7 DNÍ si podala rovno predsedu disciplinárneho senátu JUDr. Erika Uhlára. 

„Napríklad v ostatnom disciplinárnom pojednávaní so Štefanom Harabinom bol predsedom disciplinárneho senátu pán JUDr. Erik Uhlár zo Starej Ľubovne, ktorý má možno šesťročnú prax na súde prvého stupňa. Bolo by vhodné spýtať sa ho na dĺžku jeho praxe na odvolacom súde, “ povedala pre náš týždenník. 

Mladý a neschopný? 

Nepozdáva sa jej jeho prax a schopnosti. „Podľa mňa je príliš mladý a neskúsený náležite posúdiť existenciu disciplinárnej zodpovednosti sudcu Najvyššieho súdu a vôbec pochopiť mechanizmus a dôvody zasadnutia kolégia,“ povedala. 

Rovnako v rozhovore spochybnila aj schopnosti svojho predchodcu Harabina. „Pán Š.H. je vysokoplatený sudca Najvyššieho súdu, ktorý sa len nezmestí do vlastnej kože. Ani z odbornej stránky nie je taký dobrý, ako sa o ňom hovorí,“ povedala ostro.

Bude vás zaujímať 

Podá Švecová na Harabina trestné oznámenie? A ako sa chce popasovať s popíjaním sudcov v pracovnom čase? Dočítate sa v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ. 

Autor: red
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Priatelia, práve mi volal George Soros a pýtal si moje číslo účtu. Do minúty mi prišli prachy za to, že sa zúčastním na proteste proti korupcii, ktorý bude na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.“
Poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský reagoval na kritiku, že študentský protest platí americký finančník maďarského pôvodu.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Prekvapilo vás, že prezident Andrej Kiska nechce byť premiérom?

ÁNO 13%
NIE 87%
Celkový počet hlasujúcich: 634
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo