PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Fikcia: Mečiar sa vrátil! Máme dôkaz

20. februára 2016, 17:00

Zabudnutý bývalý predseda HZDS pomáha Ficovi zdvihnúť klesajúce preferencie.

Mečiar na balkóne: Bývalý šéf HZDS kontroloval situáciu počas mimoriadnej parlamentnej schôdze zhora.

Mečiar na balkóne: Bývalý šéf HZDS kontroloval situáciu počas mimoriadnej parlamentnej schôdze zhora. Foto: Fotomontáž PLUS 7 DNÍ

Rozhodol sa povolať toho najpovolanejšieho! Hoci Vladimír Mečiar je už pre mnohých zabudnutou politickou figúrou, zdá sa, že sa predsa len ešte našiel niekto, kto sa rozhodol zúročiť jeho schopnosti.

„Robo mi vynadal, keď si pozrel posledné preferencie, a prikázal mi, aby som si zobral niekoho k ruke, kto mi v posledných týždňoch pred voľbami pomôže,“ priznal nám skrúšene šéf volebnej kampane Smeru Marek Maďarič. „A tak som vyrazil do Trenčianskych Teplíc za pánom Mečiarom,“ prezradil nám šokujúcu informáciu.

Stalo sa tak pár dní pred mimoriadnou schôdzou parlamentu, na ktorej poslanci riešili štrajkujúcich učiteľov a zdravotné sestry. Hoci dôchodca Mečiar sa najprv bránil, napokon sa nechal prehovoriť a na stretnutie s predsedom Smeru prišiel.

„Vymklo sa vám to z rúk - kto to kedy videl, aby vám tu niekoľko týždňov pred voľbami štrajkovali nejakí učitelia či sestričky?“ rozčuľoval sa údajne Mečiar na tajnom stretnutí s predsedom vlády.

A hneď mu aj ponúkol riešenie - na mimoriadnu schôdzu si vraj musí zabezpečiť dostatočnú podporu ľudu. „Najlepšie bude, keď na balkón pustíte dôchodcov, ktorých ja vopred pripravím. Viem, ako na to, mám skúsenosti z Pasienkov,“ presviedčal Fica bývalý šéf HZDS.

A keďže doba sa zmenila a dôchodcov už neláka vystúpenie Jadranky či kvalitný guláš, musí im vraj ponúknuť niečo, z čoho budú mať dlhodobý osoh a dobrý pocit.

„Pozri, Robo, obaja dobre vieme, že každý druhý penzista má problémy so zdravím. Tvojich voličov vraj najviac trápi chrbtica - tak prečo im nepomôcť? Máš predsa toho maséra Kostku - tak im ponúkni vouchre na masáž. Každý, kto príde vo štvrtok do parlamentu na balkón a dá tým krikľúňom z katedier a nemocníc jasne najavo, čo si myslí, dostane poukaz,“ povedal Mečiar Ficovi.

Predsedovi Smeru sa vraj nápad tak zapáčil, že okamžite prikázal svojej asistentke, aby kontaktovala maséra Kostku. Keďže Mečiar je beťár, rozhodol sa na vlastné oči presvedčiť, či si Robo naozaj dal povedať.

V nenápadnom oblečení sa preto vkradol na balkón v Národnej rade aj on. Nášmu fotoreportérovi sa ho však podarilo odhaliť. Keď sme ho chceli osloviť, zmizol v parlamentných kuloároch. A tak môžeme len čakať, aké ďalšie tromfy pre Robovu stranu ešte vytiahne.

Autor: PLUS 7 DNÍ/Ivan Lukačenko
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Priatelia, práve mi volal George Soros a pýtal si moje číslo účtu. Do minúty mi prišli prachy za to, že sa zúčastním na proteste proti korupcii, ktorý bude na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.“
Poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský reagoval na kritiku, že študentský protest platí americký finančník maďarského pôvodu.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Beblavý s Mihálom zakladajú novú stranu. Myslíte si, že u voličov uspejú?

ÁNO 15%
NIE 85%
Celkový počet hlasujúcich: 138
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo