PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Láska nebeská má pokračovanie: Ako vyzerajú hlavní hrdinovia po 14 rokoch?

17. februára 2017, 15:00

Fanúšikovia sa tešia. Úspešná romantická komédia nabitá prominentnými hercami je späť!

Láska nebeská patrí k najkrajším filmom, kde sú hlavnou témou Vianoce. Fanúšikovia sa môžu tešiť na pokračovanie po 14 rokoch.

Láska nebeská patrí k najkrajším filmom, kde sú hlavnou témou Vianoce. Fanúšikovia sa môžu tešiť na pokračovanie po 14 rokoch. Foto: Archív

Láska nebeská (2003) je jeden z mála filmov, ktoré televízie vysielajú každoročne počas vianočného obdobia. Romantická komédia odohrávajúca sa prevažne v Londýne je skladačkou viacerých milostných príbehov, ktoré vrcholia práve v období Vianoc.

Za úspechom filmu stojí príjemný humor a prehliadka úspešných hercov ako sú Hugh Grant, Emma Thompsonová, Colin Firth, Keira Knightleyová, Alan Rickman (ten, žiaľ, zomrel vlani v januári), Liam Neeson a ďalší.

Prešlo 14 rokov a fanúšikovia sa môžu tešiť na špeciálne pokračovanie filmu, v ktorom sa dozvedia, ako sa majú ich obľúbení hrdinovia. Škoda len, že nejde o celovečerný film, ale len desaťminútový dôvetok, ktorý tvorcovia pripravujú pri príležitosti charitatívneho podujatia Red Nose Day, ktorého súčasťou sú vtipné skeče, paródie súčasných televíznych relácií či krátke pokračovania obľúbených projektov.

Pokračovanie Lásky nebeskej (Love Actually) v podobe mini-filmu sa bude volať Red Nose Day Actually a britskí diváci ho budú môcť vzhliadnuť 24. marca na BBC a tí americkí 25. mája na NBC. Postará sa oň Richard Curtis, ktorý natočil aj pôvodný film.

Azda najviac sa čas odrazil na detských hercoch, ktorí poriadne vyrástli. Vonku sa dostali zábery z nakrúcania, na ktorých sa stretnú Liam Neeson alias Daniel, ktorý hral nevlastného otca 13-ročnému Samovi (Thomas Sangster). Tomu zomrela mama a navyše ho sužovala útrapy lásky. Sam sa totiž zaľúbil do spolužiačky Joanny (Olivia Olsenová), ktorá však odlieta do Ameriky a Sam jej vyznáva lásku na poslednú chvíľu na letisku tesne pred jej odletom.

Herec Thomas Sangster má dnes 26 a zahral si napríklad v úspešnom seriáli Hry o tróny (Game of Thrones).

Liam Neeson (64) sa po rokoch stretol na pľaci so svojím filmovým synom Samom a jeho prvou láskou Joannou:

Jeho herecká partnerka Olivia Olsonová (24) mala v čase natáčania Lásky nebeskej 11 rokov a asi nikoho neprekvapí, že sa venuje hudbe. Veď počas školského vianočného predstavenia vo filme zaspievala All I Want For Christmas Is You od Mariah Careyovej, preto začal aj filmový Sam hrať na bicie. Olsonová má YouTube vlastný kanál s 20-tisíc predplatiteľmi.

Olivia Olsonová s režisérom Lásky Nebeskej Richard Curtisom:

Pokračovanie na ďalšej strane

Predchádzajúca strana 1 / 8 Nasledujúca strana
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Priatelia, práve mi volal George Soros a pýtal si moje číslo účtu. Do minúty mi prišli prachy za to, že sa zúčastním na proteste proti korupcii, ktorý bude na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.“
Poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský reagoval na kritiku, že študentský protest platí americký finančník maďarského pôvodu.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Beblavý s Mihálom zakladajú novú stranu. Myslíte si, že u voličov uspejú?

ÁNO 17%
NIE 83%
Celkový počet hlasujúcich: 179
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo