PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Rebríček najšťastnejších národov: Na Slovensku sa nám žije na...

20. marca 2017, 16:00

Dnes je Medzinárodný deň šťastia, teda aspoň podľa organizácie OSN, ktorá tento status pridelila práve 20. marcu. Aktuálne zverejnená štatistika potvrdzuje, ktorý národ je najšťastnejší. Hádajte, na ktorom mieste v rebríčku skončilo naše Slovensko.

Sme šťastný národ? Odpoveď dáva nový prieskum.

Sme šťastný národ? Odpoveď dáva nový prieskum. Foto: Tony Štefunko

Zo 155 krajín sveta sú najšťastnejší Nóri. Taký je aktuálny výsledok prieskumu The World Happiness Report 2017 pre OSN. V závese za šťastnými Nórmi sú Dáni, ktorí boli najšťastnejším národom minulý rok. Tretí skončil Island. V prvej desiatka sú aj ďalší severania – Fíni a Švédi.

10 najšťastnejších národov sveta:

  1. Nórsko
  2. Dánsko
  3. Island
  4. Švajčiarsko
  5. Fínsko
  6. Holandsko
  7. Kanada
  8. Nový Zéland
  9. Austrália
  10. Švédsko

Také Rakúsko skončilo na 13. mieste, za ním nasleduje Amerika, Nemecko je na 16. mieste, Francúzsko na 31. mieste a naši českí bratia na 23. mieste, čiže sú o dosť šťastnejší ako my. Slovensku patrí v rebríčku šťastných národov 40. priečka. Ešte väčší nešťastníci ako my sú Poliaci (46.) či Maďari (75.).

Naopak, na chvoste rebríčka najšťastnejších krajín sa ocitli Rwanda, Sýria, Tanzánia, Burundi a rebríček uzatvára Stredoafrická republika.

Organizácia Sieť na hľadanie riešení hodnotila šesť faktorov: podiel HDP na jednotlivca, očakávaná dĺžka života, sociálna podpora v zložitých životných situáciách, dôvera k vláde, sloboda rozhodovania ľudí ohľadom svojho života a štedrosť a dobročinnosť ľudí.

Autor: kor
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Priatelia, práve mi volal George Soros a pýtal si moje číslo účtu. Do minúty mi prišli prachy za to, že sa zúčastním na proteste proti korupcii, ktorý bude na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.“
Poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský reagoval na kritiku, že študentský protest platí americký finančník maďarského pôvodu.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Beblavý s Mihálom zakladajú novú stranu. Myslíte si, že u voličov uspejú?

ÁNO 17%
NIE 83%
Celkový počet hlasujúcich: 179
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo