PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

České decká, ktoré na smrť ukameňovali plameniaka v zoo: Opäť sa vrátili na miesto činu!

20. apríla 2017, 14:15

Traja malí agresori vo veku iba 5, 6 a 8 rokov sa dostali do výbehu plameniakov v jihlavskej zoo, kde po nich hádzali kamene. Útok si vyžiadal život jedného operenca, ktorého bola zoo nútená utratiť. Chlapci sa na miesto svojho vyčíňania vrátili. Na čo?

Útok malých chlapcov na plameniakov vyvolal pobúrenie.

Útok malých chlapcov na plameniakov vyvolal pobúrenie. Foto: Július Dubravay

Traja žiaci českej základnej školy to svojou „návštevou“ v zoo v Jihlave dotiahli až do zahraničných médií, dokonca aj tie totiž informovali o tom, ako malí agresori v marci tohto roku vo výbehu nedali pokoj plameniakom, až z toho museli jedného utratiť. Chlapci po svojom vyčíňaní zo zoo ušli zadným vchodom. Ďaleko nedobehli, strážnici ich dolapili. Na miesto činu sa nespratníci po mesiaci vrátili opäť.

Ešte nezaplatili

Aj s vzhľadom na nízky vek útočníkov došlo totiž k tzv. mimosúdnej dohode medzi zoo a ich rodičmi. Ako informuje portál iDnes.cz, rodičia sa niekoľko dní po útoku prišli za správanie svojich potomkov ospravedlniť a dohodnúť na spôsobe úhrady škody. Zoo ponúkli aj pomoc s upratovaním areálu zoo a na brigádu mesiac po incidente skutočne prišli a zobrali aj malých nespratníkov. V zoo zametali prístupové cestičky.

Podľa hovorcu zoo Martina Maláča dohoda znela, že rodičia prídu pomáhať, keď bude treba a teda žiadne obstávanie nehrozí. Ako ďalej informuje web iDnes.cz, škoda za plameniaka, ktorá bola vyčíslená na niekoľko desiatok tisíc českých korún zatiaľ uhradená nebola.

Zub za zub

Incident vyvolal pobúrenie u verejnosti a na internete sa objavilo množstvo nenávistných komentárov v duchu hesla oko za oko. Zoo už podľa jej hovorcu incident rozpitvávať nechce, čo sa stalo, už sa neodstane. Maláč si myslí, že chlapci svoj čin oľutovali a nič podobné už nespravia.

„Keď čítate, že tým chlapcom mal niekto tiež zlámať nohy alebo ich dokonca  zabiť, to sú veľmi hlúpe reakcie. Stále je potrebné brať to ako detskú nerozvážnosť, aj keď za ňou stojí smrť plameniaka,“ povedal iDnes Maláč na margo nenávistných komentárov na internete.

Autor: kor
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Priatelia, práve mi volal George Soros a pýtal si moje číslo účtu. Do minúty mi prišli prachy za to, že sa zúčastním na proteste proti korupcii, ktorý bude na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.“
Poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský reagoval na kritiku, že študentský protest platí americký finančník maďarského pôvodu.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Prekvapilo vás, že prezident Andrej Kiska nechce byť premiérom?

ÁNO 13%
NIE 87%
Celkový počet hlasujúcich: 634
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo