PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Elitárski sexisti: Tento klub (nie) je pre ženy!

20. marca 2017, 14:00

Sme v 21. storočí, ale naša spoločnosť je asi taká vyspelá, že v parlamentoch sú neonacisti a rovnoprávnosť sa snažíme dosiahnuť kvótami, pretože v skutočnosti vlastne neexistuje.

Do prestížneho golfového klubu môžu chodiť po 273 rokoch aj ženy.

Do prestížneho golfového klubu môžu chodiť po 273 rokoch aj ženy. Foto: Facebook

Najstarší golfový klub na svete v škótskom Muirfielde prvýkrát otvoril svoje brány ženám, no nie je to úžasné? Ale nemyslite si, urobili to len v snahe zvrátiť rozhodnutie o zákaze hosťovania prestížnych turnajov The Open Championship. Lebo nič sa nedeje len tak.

Za to, že sa členkami klubu môžu stať aj ženy hlasovalo 80 % členov Ctihodnej spoločnosti edinburgských golfistov (HCEG) pri 93-percentnej účasti, píše The Guardian. Prvé členky sa však k elitárskej spoločnosti pripoja najskôr tak o dva – tri roky, pretože toľko sa čaká na čakačke.

Krok vpred po 273 rokoch

Podľa prezidenta HCEG Henryho Fairweathera sa nových členiek v klube priateľského ducha s ďalekosiahlou históriou nevedia dočkať. Klub bol založený v roku 1744 a stačilo mu „len“ 273 rokov, kým boli preňho dosť dobré aj ženy-členky, aj to len preto, ako sme už spomenuli, aby bol klub opäť v hre o usporadúvanie lukratívnych golfových turnajov.

„Škótsko je moderná krajina, ktorá si želá aby sa rodová rovnosť stala normou naprieč celým spoločenským spektrom a toto rozhodnutie je ďalším krokom vpred na tejto ceste,“ zagratulovala klubu k rozhodnutiu škótska ministerka športu Aileen Campbellová.

Naveľa naveľa

Treba povedať, že hlasovanie o rozšírení členstva v klube pre ženy prebehlo už vlani v máji. Za hlasovalo 64 % členov a návrh tesne neprešiel, čo vyvolalo vlnu kritiky. Druhé, už úspešné hlasovanie, prebehlo len niekoľko týždňov po vylúčení klubu z možnosti usporadúvať  The Open Championship.

Ani ostatné britské prestížne kluby sa nijako zvlášť netrhajú o ženy-členky. The R&A zobralo ženy za členky v roku 2014, prvýkrát po 260 rokoch, kluby Royal St. George’s a Royal Troon, ktoré tiež usporadúvajú The Open Championship, prijali ženy za členky len minulý rok. Americký klub National home of the Masters v roku 2012.

Autor: kor
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„V tomto štáte sa môžu listy čítať iba väzňom a poslanci sa dostali na ich úroveň.“
Poslanec Národnej rady SR za OĽaNO Ján Budaj reaguje na skutočnosť, že v podateľni parlamentu otvárajú listy adresované poslancom.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Beblavý s Mihálom zakladajú novú stranu. Myslíte si, že u voličov uspejú?

ÁNO 17%
NIE 83%
Celkový počet hlasujúcich: 313
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo