Elitárski sexisti: Tento klub (nie) je pre ženy!

20. marca 2017, 14:00

Sme v 21. storočí, ale naša spoločnosť je asi taká vyspelá, že v parlamentoch sú neonacisti a rovnoprávnosť sa snažíme dosiahnuť kvótami, pretože v skutočnosti vlastne neexistuje.

Do prestížneho golfového klubu môžu chodiť po 273 rokoch aj ženy.

Do prestížneho golfového klubu môžu chodiť po 273 rokoch aj ženy. Foto: Facebook

Najstarší golfový klub na svete v škótskom Muirfielde prvýkrát otvoril svoje brány ženám, no nie je to úžasné? Ale nemyslite si, urobili to len v snahe zvrátiť rozhodnutie o zákaze hosťovania prestížnych turnajov The Open Championship. Lebo nič sa nedeje len tak.

Za to, že sa členkami klubu môžu stať aj ženy hlasovalo 80 % členov Ctihodnej spoločnosti edinburgských golfistov (HCEG) pri 93-percentnej účasti, píše The Guardian. Prvé členky sa však k elitárskej spoločnosti pripoja najskôr tak o dva – tri roky, pretože toľko sa čaká na čakačke.

Krok vpred po 273 rokoch

Podľa prezidenta HCEG Henryho Fairweathera sa nových členiek v klube priateľského ducha s ďalekosiahlou históriou nevedia dočkať. Klub bol založený v roku 1744 a stačilo mu „len“ 273 rokov, kým boli preňho dosť dobré aj ženy-členky, aj to len preto, ako sme už spomenuli, aby bol klub opäť v hre o usporadúvanie lukratívnych golfových turnajov.

„Škótsko je moderná krajina, ktorá si želá aby sa rodová rovnosť stala normou naprieč celým spoločenským spektrom a toto rozhodnutie je ďalším krokom vpred na tejto ceste,“ zagratulovala klubu k rozhodnutiu škótska ministerka športu Aileen Campbellová.

Naveľa naveľa

Treba povedať, že hlasovanie o rozšírení členstva v klube pre ženy prebehlo už vlani v máji. Za hlasovalo 64 % členov a návrh tesne neprešiel, čo vyvolalo vlnu kritiky. Druhé, už úspešné hlasovanie, prebehlo len niekoľko týždňov po vylúčení klubu z možnosti usporadúvať  The Open Championship.

Ani ostatné britské prestížne kluby sa nijako zvlášť netrhajú o ženy-členky. The R&A zobralo ženy za členky v roku 2014, prvýkrát po 260 rokoch, kluby Royal St. George’s a Royal Troon, ktoré tiež usporadúvajú The Open Championship, prijali ženy za členky len minulý rok. Americký klub National home of the Masters v roku 2012.

Autor: kor
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Netvárme sa tu, že korupcia na najvyšších miestach nie je, ona tam je.“
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár reagoval na slová Roberta Kaliňáka, ktorý vyhlásil, že korupcia na najvyšších miestach nie je.

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Mali by deťom, ktoré nie sú povinne zaočkované, zakázať navštevovať štátne materské školy?

ÁNO 84%
NIE 16%
Celkový počet hlasujúcich: 256
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo