Keď láska iskrí: Pozrite si zvieracie milostné scény

Nahliadnite s nami do tajov lásky, ktorá je mládeži prístupná!

24. februára 2018 |

O láske a zachovávaní populačnej hustoty obyvateľstva sa už veľa napísalo a viac menej s tým všetci žijeme. Ale zamysleli ste sa niekedy ako je to medzi zvieratami? Niektoré rituály párenia a lásky v živočíšnom svete vyrážajú dych. Samozrejme nechýba neha, ale často aj násilie a na prvý pohľad často až dych vyrážajúce scény, pričom to nie je až také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá.

Vedci zistili čo všetko sú živočíchy ochotné absolvovať, aby zachovali svoj druh. Začína sa to ochutnávaním vývratkov milovaného partnera a môže končiť aj poraneniami a dokonca aj smrťou. Prinášame prehľad sexuálnych zvyklostí niektorých našich bežných druhov cicavcov, ktoré zrejme dokáže vymyslieť len príroda.  

Možno sa niekomu zdá, že život zvierat je nudný a stereotypný, ale ak nahliadneme bližšie do sexuálneho života a párenia, uznáme že sme sa mýlili.

V živočíšnej ríši je láska niekedy rovnako zložitá a tajomná ako aj vo svete ľudí.  Niektoré zvieratá vstupujú do dlhodobých a celoživotných vzťahov, iné považujú párenie len za rituál a potrebu rozmnožovania. Iba 5% zvierat je monogamných. Vedci určujú monogamiu na základe sexuálnej vernosti, a sociálnej pripútanosti.

Nahliadnite teda s nami cez našu fotogalériu do tajov zvieracej lásky.

24. februára 2018 Autor: Marianna Rajská

Galéria k článku 
 
Keď láska iskrí: Pozrite si zvieracie milostné scény
Marianna Rajská