Pozrite sa čo zachytila fotopasca. Niektoré fotografie sú dosť prekvapujúce

To že sa na záberoch z fotopasce ukážu diviaky, jelenice či líška sme očakávali. Ale že sa v tejto lokalite bude prechádzať mačka domáca či motorkár! To nás trochu prekvapilo.

08. septembra 2018 |

Po roku sa opäť vraciame do našej obľúbenej oblasti, kde sa nám minulý rok podarilo na fotopascu zaznamenať naozaj pekné a zároveň zaujímavé fotografie a videá. Tentokrát vám prinášame fotografie a videá zachytené na fotopascu za približne mesiac dlhé obdobie, to jest, od apríla do mája. Podotýkame, že toto miesto slúži výlučne iba na účel zaznamenávania fotiek a videí (za účelom získavania prehľadu o stavoch, prírastok, zdravotnom stave a kondícii zveri). Nejedná sa v žiadnom prípade o miesto lovné, teda v jeho okolí sa nepoľuje. Napriek tomu, že je to oblasť vzdialená kilometre od prvého obývaného domu a do miesta nevedie žiadna cesta, zaznamenali sme tam aj motorkára a naozaj netušíme ako sa tam vôbec dostal. To je žiaľ znak toho, že ľudia absolútne nerešpektujú zákony a najmä tie zákony prírody! Teraz v období rodenia mláďat behať a hučať v lese na motorke a podotýkame naozaj rovno cez les, mimo akej koľ vek cesty, je naozaj odsúdenia hodné! Napriek tejto negatívnej skúsenosti sú ostatné fotografie potešujúce najmä vo forme mláďatiek. Prírastky diviakov sú evidentne vysoké a to, že nám jelenice po mesiaci sledovania ,,prinesú,, ukázať svoje potomstvo, nás naozaj potešilo. Nahliadnite teda s nami do našej fotogalérie a zaručujeme vám, že sa budete mať určite na čo pozerať!

Pozrite si aj iné videá TU

Literatúra uvádza, že jelenica má spravidla jedno mláďa, dve sú zriedkavosť. Nám sa však táto zriedkavosť podarila zachytiť na fotopascu: VIDEO TU

Tentokrát v hlavnej úlohe zver muflónia: VIDEO TU

08. septembra 2018 Autor: Marianna Rajská

Galéria k článku

VIDEO Poľovníctvo a rybárstvo


Už máte nové číslo? objednať predplatné
 
 
Pozrite sa čo zachytila fotopasca. Niektoré fotografie sú dosť prekvapujúce
Marianna Rajská