Už onedlho uvidíte ďalší diel rybárskej relácie

Premiéru si pozrite už v nedeľu 10. decembra na „Dvojke“.

07. decembra 2017 |

Vážené dámy, vážení páni!

 Dovoľujeme si Vás upozorniť na blížiacu sa premiéru rybárskej relácie s názvom „Na rybách – Petrov zdar!“, ktorú Vám na televízne obrazovky prináša Slovenský rybársky zväz v spolupráci s RTVS. Pripájame Vám zoznam tém, ktoré sú jej obsahom:

1.       Lov kaprov na Handlovskom rybníku. V prvej reportáži poslednej tohtoročnej relácie potešíme prevažne priaznivcov lovu na klasiku. Vyberieme sa do Handlovej, kde si počas jesene tunajší rybári vychutnávajú lov vianočných kaprov na tzv. klasiku. My sa k nim pridáme a ukážeme Vám, ako byť pri takomto spôsobe lovu úspešný.

2.       Predstavenie pstruhárstva v Príbovciach. Ako už z názvu vyplýva, ďalší príspevok sme natáčali na stredisku, ktoré je v prevažnej miere zamerané na odchov pstruha dúhového.

3.       Čistenie a filetovanie kapra. Vianoce sa pomaly blížia, a tak sme sa rozhodli venovať aj téme, ktorá určite poteší aj množstvo nerybárov. Práve oni totiž majú často problém, ako sa má správne postupovať pri čistení a filetovaní čerstvého kapra na vianočný stôl. My Vám to podrobne ukážeme v reportáži.

4.       Filetovanie pstruha. Nielen kapor, ale aj pstruh je častým jedlom na Štedrý večer. Po kaprovi si teda ukážeme aj to, ako správne vyfiletovať pstruha.


Reláciu „Na rybách - Petrov zdar!“ si môžete pozrieť na „Dvojke“ v časoch:


Nedeľa 10. decembra o 8:50hod. – premiéra

Utorok 12. decembra o 16:05hod. – reprízaPrajeme príjemné sledovanie!


Zdroj: R.Schwarz, Slovenský rybársky zväz - Rada Žilina

07. decembra 2017 Autor: Marianna Rajská
VIDEO Poľovníctvo a rybárstvo


 
 
Už onedlho uvidíte ďalší diel rybárskej relácie
Marianna Rajská