Chýba vám partia kamarátov? Nová služba na sociálnych sieťach vám pomôže

08. augusta 2016, 14:00
Tip redakcii

Zase ste nenašli nikoho, kto by si šiel s vami zahrať volejbal? Márne obvolávate kamarátov, aby šli s vami na kúpalisko? Vyskúšajte službu Gettpal, ktorá pomáha spájať ľudí. S ňou si určite nájdete tú pravú partiu na šport, zábavu alebo len na bezstarostné debaty. Je ľahko dostupná a úplne zadarmo.

Robert nám ukazuje, ako funguje Gettpal na Facebooku.

Robert nám ukazuje, ako funguje Gettpal na Facebooku.

Autor: Tony Štefunko

Veľa ľudí pozná pocit samoty, aj keď dôvody bývajú rôzne. Prešiel tým aj zakladateľ služby Gettpal. „Keď som sa prisťahoval do Bratislavy, nepoznal som veľa ľudí. Ale mal som chuť ísť si s niekým zahrať futbal alebo len tak vyraziť von,“ hovorí Robert Uhrin. A všetko sa mu splnilo. Dnes len v hlavnom meste spája viac ako 8 000 ľudí.

„Najprv sme robili rôzne podujatia, stretávačky, grilovania a podobne. Ľudia sa rýchlo nazbierali,“ vysvetľuje Robert. Stále to nebolo ono. Skupina mala 2- až 3 000 členov, ale mnohí boli pasívni. Vraj sa hanbili. „Vtedy sme spravili privítaciu párty, odvtedy robíme takéto večierky.“ vysvetľuje Robert. Ako tieto stretnutia vyzerajú?


Na pivo, na výlet alebo športovať. Každý si nájde Takto si aktivity, ktoré mu sedia.

Foto: facebook

„Dostanete menovku, vypíšete malú zoznamovaciu hru, my vás uvítame a usadíme. Ľudia sa začnú potom sami prirodzene rozprávať. Po hodinke sa začne hra, kde sa podľa indícií hľadajú ľudia medzi sebou. Spoznáte tak veľa priateľov,“ tvrdí autor nápadu. Dnes jeho služba zďaleka nie je len o niekoľkých podujatiach. Pôvodní členovia vymýšľajú najrôznejšie akcie.

Napríklad grilovačky, splavy, športové podujatia, cestovanie a tak ďalej. Mesačne asi 20 podujatí. „Okrem toho si aj sami ľudia začali organizovať svoje podujatia. Funguje to tak, že niekto napíše na sociálnu sieť, že chce ísť robiť to a to a hneď sa mu tam nahlásia ďalší ľudia, s ktorými si dohodne detaily i termín,“ vysvetľuje Robert. Takýchto podujatí je mesačne aj do tisícky.


Členovia sa spoznávajú aj na ulici vďaka špeciálnym náramkom.

Foto: Tony Štefunko

Aj keď nejde o žiadnu zoznamovaciu službu, niektorí si takto našli aj lásku. Určite to však nie je prvoplánová zoznamka, kam sa píšu inzeráty. To je dokonca zakázané. „Gettpal je najkrajšia a najprirodzenejšia forma zoznámenia. Prídete na spoločnú aktivitu, neriešite rande, správate sa prirodzene a zrazu nájdete niekoho, kto vám sedí. Nie je to virtuálna zoznamka, kde si partnera vyberáte podľa fotiek,“ hovorí Robert.

 
Autor: Peter Borko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Chýba vám partia kamarátov? Nová služba na sociálnych sieťach vám pomôže
Peter Borko