Lekári vás prednostne nezoberú ani za peniaze: Tvrdá reakcia odborníka na Druckerovu spiatočku s poplatkami!

06. apríla 2017, 12:00
Tip redakcii

Tí, ktorí by si radšej zaplatili za vyšetrenie namiesto dlhého čakania pred ambulanciou, majú smolu. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker upúšťa od zámeru zaviesť tzv. doplnkové ordinačné hodiny, ktoré mali pacientom umožniť objednanie za úhradu na konkrétny čas.

Pacienti sa „čakačkám" pred ordináciou nevyhnú. Zaplatiť si a objednať sa na konkrétny termín nebude možné. Ilustračné foto

Pacienti sa „čakačkám" pred ordináciou nevyhnú. Zaplatiť si a objednať sa na konkrétny termín nebude možné. Ilustračné foto

Autor: Július Dúbravay

Podľa pôvodného návrhu by sa pacienti mohli objednať na konkrétny termín u lekára po ordinačných hodinách. Neplatili by za objednanie, ale za samotné vyšetrenie. Poplatok mal byť najviac 30 eur. Minister Drucker ale nakoniec tento návrh nepredloží.

Čistky v nemocniciach: Drucker vyhadzoval riaditeľov, skončili hneď štyria!

Trápi vás psoriáza? Lekárka z východu ju lieči úplne inak ako ostatní!

„Lekári by možno mali záujem, aby sa spoplatnila časť zdravotníctva, ale nie je to vo verejnom záujme. Nateraz sme nenašli zhodu, to znamená, že takýto návrh predkladať nebudem," povedal Drucker v rozhovore pre denník Plus JEDEN DEŇ.

Odborník na zdravotníctvo z inštitútu INEKO Dušan Zachar stiahnutie doplnkových ordinačných hodín nepovažuje za dobrú správu hlavne pre pacientov. V súčasnosti sa podľa neho vyberá množstvo poplatkov načierno, a ak sa to nebude riešiť, situácia sa len zhorší.  

Sestry poriadne naložili Druckerovi: Kritika, ktorú len tak nepredýcha!

Hyenizmus v slovenskom zdravotníctve: Lekári sa nabaľujú na nič netušiacich pacientoch!

„Veľkou škodou, neúspechom a sklamaním by bolo, ak by súčasné vedenie MZ SR po stiahnutí návrhu o doplnkových ordinačných hodinách (ktorý nebol dokonalý) rezignovalo na uskutočnenie zmien pri problematike vyberania poplatkov u lekára," hovorí Zachar.

Podľa neho by tým navyše nebol naplnený jeden z kľúčových záväzkov vlády. Ale najmä by sa predlžovalo obdobie, keď panuje pri poplatkoch chaos a pacienti nemajú istotu, či sú vyberané poplatky opodstatnené alebo nie.

Veľký hit Slovákov, ktorý v lekárni dostanete aj bez receptu: Môže veľmi pomôcť... ale za akú cenu!

Zasa z nás idú ťahať peniaze. Toto vás poriadne nahnevá!

Drucker chce nateraz prísnejšie trestať lekárov za neoprávnené vyberanie poplatkov. „Žiaľ najhoršie je, keď musíte siahať po pokutách," hovorí minister. Detaily nových pokút pre lekárov zatiaľ ministerstvo nespresnilo.

Zlá správa pre chorých Slovákov: Poplatky na pohotovosti stúpnu viac ako dvojnásobne!

Minister Drucker EXKLUZÍVNE: Pohotovosti nezrušíme, u lekára sa platiť nebude!

Minister Drucker mení plány s pohotovosťami: Všetko je nakoniec inak!

 
Autor: fd 
 
Aplikácie 7 plus