Už zajtra opäť zatvoria: Prázdne obchody cez sviatky majú aj jednu VEĽKÚ výhodu!

14. septembra 2017, 06:00
Tip redakcii

Už v piatok je ďalší sviatok, počas ktorého bude väčšina obchodov na celom Slovensku zatvorená. Slováci si na novinku pomaly zvykajú. Sviatky bez obchodov priniesli okrem voľna pre tisíce pracovníkov v maloobchode aj ďalšiu pozitívnu vec.

Už v piatok budú opäť obchody zatvorené. Ilustračné foto

Už v piatok budú opäť obchody zatvorené. Ilustračné foto

Autor: Július Dúbravay

Sviatok sv. Cyrila a Metoda, Výročie SNP aj Deň ústavy SR. To sú zatiaľ prvé tri sviatky, počas ktorých musela väčšina obchodníkov u nás zatvoriť. Údaje bánk ukazujú, že zmena, ktorú priniesla novela Zákonníka práce, má pozitívny vplyv aj na peňaženky Slovákov.  


Míňame totiž výrazne menej oproti dňom, keď sú obchody otvorené.

Zoznam dní, keď budú obchody zatvorené nájdete >>TU<<

 

Čo si myslíte o zákaze sviatočného predaja?

Celkový počet hlasujúcich: 3509

„Počas štátneho sviatku Výročia SNP minuli klienti platiaci kartou v kamenných obchodoch o takmer tretinu menej (32%) peňazí ako v rovnaký deň minulého roka. Počas 1. septembra 2017, keď si pripomíname vznik Ústavy SR, bol pokles ešte výraznejší, a to o viac ako polovicu (53%),“ vysvetľuje Anna Jamborová, hovorkyňa ČSOB. 

Kde zoženiete cez sviatok aspoň to základné, čítajte >>TU<<

To však platí len pre tých, ktorí sa cez sviatky nevyberú na nákupy za hranice Slovenska. Z údajov o platbách kartou sa totiž dá vyčítať aj to, že nákupná turistika počas sviatkov sa u Slovákov stáva doslova národným športom. 

Zatiaľ čo pred rokom realizovali klienti v zahraničí počas 29. augusta a 1. septembra tri štvrtiny platieb na Slovensku a asi štvrtinu v zahraničí, teraz sa pomer otočil. „Napríklad 29. augusta 2017 boli v zahraničí realizované v priemere dve z troch transakcií. V piatok 1. septembra 2017 to boli tri zo štyroch. Najviac platieb pritom realizovali klienti počas voľných dní v supermarketoch, obchodoch s potravinami alebo v reštauráciách,“ dodáva Jamborová.

 
Autor: fd 
 
Aplikácie 7 plus