Originálne preteky: Autá sa dostanú až do centra Bratislavy!

15. júna 2017, 13:27
Tip redakcii

Jedny z najslávnejších pretekov onedlho dorazia aj na Slovensko! Podujatie 1000 míľ Československých udržuje tradíciu už od prvej republiky. Približne 64 luxusných áut sa predvedie aj v Bratislave – a prejdú sa priamo po móle!

Legendárne preteky dorazia do nášho hlavného mesta.

Legendárne preteky dorazia do nášho hlavného mesta.

Autor: porsche club.cz

Historické vozidlá absolvujú trasu z Prahy do Bratislavy a naspäť. V metropole Českej republiky autá odštartovali od Národného technického múzea už o siedmej ráno. Do nášho hlavného mesta dorazia dnes približne medzi 16. a 18. hodinou.

Veteránmi sa budete môcť pokochať priamo na promenáde pri nákupnom centre Eurovea. Prehliadku obohatí aj hlas komentátora, ktorý bude prezentovať jednotlivé vozidlá. Na pretekárov čaká slávnostný galavečer v Pálffyho paláci, kam ich dovezú historické autobusy a luxusné historické limuzíny. 

V Pálffyho paláci bude vystavená aj zbierka športových veteránov, vrátane repliky Bugatti Atlantic 57, ktorý "hral" v novom holywoodskom filme Overdrive. Slovenská etapa pretekov, vrátane meraného úseku na Pezinskej babe a tiež pretekov na Slovakia ringu, odštartuje v piatok. V sobotu sa pretekári presunú naspäť do Prahy. 

 
Autor: nin 
 
Aplikácie 7 plus