Stretnutie ako z filmu: Na Kuchajdu prišlo 300 rodín s dvojičkami a trojičkami

18. júna 2017, 12:16
Tip redakcii

V sobotu sa na Kuchajde stretlo 300 slovenských rodín, ktoré vychovávajú dvojičky a trojičky. Keď ich vidíte na ulici, je to niečo výnimočné, tu sme mali pocit, že kto nemá dvojča, nie je normálny.

Nemáte pocit, že sú z filmu?

Nemáte pocit, že sú z filmu?

Autor: Martin Domok

Rodičia dvojčiat a trojčiat nám prezradili, čo je pre ne typické a či sú naozaj také rovnaké, ako sa nám navonok zdá.

Dvojičky síce v rodine mali z obidvoch strán, ale tri generácie dozadu, takže pre Janu (30) a Mira (30) boli dvojičky prekvapením. Ema a Lea majú dnes už 16 mesiacov a sú ako cez kopirák. „Ja ich rozoznám vždy,“ hovorí ich mama, ale ocino sa dobrovoľne priznal, že sa už stalo, že si dcéry pomýlil. „Ale povahovo sú veľmi rozdielne a vymieňajú si roly, doteraz bola dominantná Lea a teraz je Ema,“ zhodli sa rodičia, ktorí by už nemenili, aj keď je s dvojičkami viac práce ako s jedným dieťaťom. „Keď sa starajú obaja rodičia a  občas pomôžu aj babky, dá sa to zvládnuť v pohode,“ tvrdia svorne.

Na stretnutí dvojičiek mala svoj stánok aj agentúra, ktorá získava účinkujúcich do reklám a klipov. Dvojičky sú vraj veľmi žiadané, tak sa prišli poobzerať po nových tvárach. Vybrali si aj malú Emu a Leu, možno z nich vyrastú nové sestry Olsenové, ktoré patria k najlepšie plateným hercom právej preto, že sú dvojičky.   

Andrea (40) a Ján (45) z Chocholnej  majú okrem trojičiek Dianky, Tamarky, Ninky (2,5) ešte dvoch synov, 19- a 5-ročného. Obaja trojičky milujú a chránia. Tamarka je smelá, Ninka bojko a Dianka je taká rodinná princeznička, lebo začala chodiť neskôr, ako jej sestričky. Práve chôdza robí mamine najviac starostí, lebo ustrážiť trojičky, keď každé uteká na inú stranu, je veru náročné.

 
Autor: paj 
 
Aplikácie 7 plus