Sú ako dve hrozná, ani ocko ich nerozozná

19. júna 2017, 09:00
Tip redakcii

Viete si predstaviť 261 dvojičiek? Toľko ich prišlo v sobotu do Bratislavy na Kuchajdu na celoslovenské stretnutie dvojčiat. Prišlo aj 10 trojčiat a dokonca jedny štvorčatá. Mať rovnaké deti nie je pre mamy žiadny problém, zato otcovia aj súhlasili, že občas v tom mali guláš…

Viktóriu a Melániu rozoznával ocko len podľa modrín.

Viktóriu a Melániu rozoznával ocko len podľa modrín.

Autor: Mário Lorenc

Blondínky Viktóriu a Melániu (4) z bratislavskej Vrakune mama Mária (43) síce rozozná vždy, ale ako hovoria dievčatá, ocino v tom má guláš. „Do troch rokov som s tým fakt mal problém,“ priznal Marek (37). Rozoznával ich len podľa modrín, keď padali, lebo ich nemali na rovnakých miestach.

Absolútne netypické dvojičky Lucka a Natalka (2,5) prišli na stretávku zo Žiliny. Sú dvojvaječné a líšia sa nielen povahou, ale aj výzorom. Jedna je blondínka, druhá hnedovláska. „Rovnaký majú asi len dátum narodenia,“ konštatovala ich mama Gabika (35). Andrea (40) a Ján (45) z Chocholnej majú okrem trojičiek Dianky, Tamarky, Ninky (2,5) ešte dvoch synov, 19- a 5-ročného.

Tvrdia, že trojičky sú tiež povahovo rozdielne. Tamarka je smelá, Ninka bojko a Dianka je taká rodinná princeznička, lebo začala chodiť neskôr ako jej sestričky. Mama Slávka (46) prišla zo Siladíc so svojimi trojičkami Scarlettkou, Selinkou a Slávkou (10,5). Dievčatá sú štvrtáčky a mama tvrdí, že nič nemajú rovnaké, záľuby ani názory.

Obliekajú sa však vždy rovnako a aby si niektoré veci nepomýlili, majú na nich iniciály SC, SE a SL. Dvojičky v rodine síce mali z obidvoch strán, ale pred troma generáciami, takže pre Janu (30) a Mira (30) boli dvojičky prekvapením. Ema a Lea majú dnes 16 mesiacov a sú ako cez kopirák. „Ja ich rozoznám vždy,“ hovorí ich mama, ale ocino sa priznal, že sa už stalo, že si dcéry pomýlil.

 
Autor: Ľuba Pajtinková 
 
Aplikácie 7 plus