Užijeme si babie leto? Takto znie predpoveď meteorológov

12. septembra 2017, 09:30
Tip redakcii

Počasie sa s nami v poslednej dobe poriadne zahráva. Jeden deň vyťahujeme dáždniky, druhý opaľovací krém. Meteorológovia prezradili, či leto ešte pretrvá alebo už máme meniť šatník.

Babie leto nebude trojmesačné, meteorológovia ho však očakávajú.

Babie leto nebude trojmesačné, meteorológovia ho však očakávajú.

Autor: ilustračná / Pixabay

Slovenský hydrometeorologický ústav prezradil, že trojmesačné babie leto, ktoré by sa skončilo v decembri, na Slovensku očakávať nemôžeme. Potvrdil to meteorológ SHMÚ Pavol Beránek. SHMÚ o tom informoval prostredníctvom sociálnej siete.

To však neznamená, že na Slovensku babie leto nebude vôbec! Beránek uviedol, že je veľká pravdepodobnosť, že si krásne počasie ešte vychutnáme, tropické teploty sa ale neohlásia. "Nepredpokladáme, že u nás v októbri a v novembri teplota vzduchu dosiahne až 30 stupňov Celzia," dodal. 


Aké počasie nás čaká dnes?

Na Slovensko dorazil studený front. Utorok bude navyše sprevádzať zamračené počasie a občasný dážď. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí 18 až 21 stupňov Celzia.

Najteplejšie bude na západnom Slovensku, kde teploty dosiahnu spomínaných 21 stupňov. V ostatných častiach Slovenska bude 16 až 20 stupňov.

Daždivo bude aj na horách. Vo výške 1000 m rátajte najviac so 14 stupňami, ak vystúpite na 1500 m pripravte sa na 11 stupňov. Vo výške 2000 m bude len 8 stupňov Celzia.


 
Autor: nin 
 
Aplikácie 7 plus