VIDEO Narkomani pod oknami policajnej stanice? Predstava, ktorá sa čoskoro môže stať realitou!

07. apríla 2017, 15:10
Tip redakcii

Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Vrakuňa sa nevzdávajú a snažia sa robiť všetko pre to, aby z obávaného Pentagonu urobili miesto, za ktoré sa nebudú hanbiť. Odsťahujú sa konečne narkomani a díleri?

Pri Talline sa pohybujú bezdomovci, aj narkomani.

Pri Talline sa pohybujú bezdomovci, aj narkomani.

Autor: Matej Kalina

Jednou z možností ako vyhnať problémových ľudí z obávaného Pentagonu a urobiť tak z bytovky miesto pre slušný život, je aj vybudovanie policajnej stanice v bývalom kultúrnom stredisku Tallin.

>>VIDEO Koniec prostitútkam a narkomanom? Postrach Bratislavy sa má zmeniť na nepoznanie!<<

Ten nefunguje od roku 2011. Túto myšlienku podporuje aj starosta Vrakune Martin Kuruc.

Video: Maarty

"Nikto sem nechce ísť a zrekonštruovať to, pretože je to na cudzích pozemkoch. Jediné riešenie vidím v tom, že tu vybuduje Ministerstvo vnútra policajnú stanicu," hovorí Kuruc.

Video: Maarty

Tú sľúbil aj minister Robert Kaliňák. Problém však je v tom, že súhlas musí dať aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.  

Ten má list od starostu Vrakune na stole od už 9 mesiacov. „Primátor musí dbať o hospodárne a efektívne nakladanie s majetkom mesta v zmysle štatútu hlavného mesta ako aj zákona o majetku obcí. Návrh, ktorý pán starosta Kuruc predložil, s tým nie je v súlade,“ povedal Marek Papajčík z oddelenia komunikácie hlavného mesta Bratislava.

 

Video: Maarty

Starosta však dúfa, že s primátorom nájdu spoločnú reč a zúfalú situáciu v Pentagone vyriešia. Prevádzka chátrajúcej budovy Tallinu je nákladná, keďže tam musí byť namontovaný bezpečnostný systém.

Keby tam nebol, tak by zmizlo aj to málo, čo v budove zostalo. "Oni sa sem pokúsia tak 2 - 3 krát do mesiaca dostať. Bežne ich však stretnete ako drogujú na schodoch pri Talline. Ak by tu bola polícia, toto by si nedovolili," myslí si Kuruc.

Vrakunčania stále dúfajú, že sa im podarí vyhnať neprispôsobivých občanov z Pentagonu a budú môcť ísť večer do svojho vchodu bez toho, aby tam čakalo 10 ľudí, ktorí si prišli po svoju dávku.

Najnovšie totiž do Pentagonu odmieta doručovať poštu aj poštárka.

"Pošta nám oznámila takú nemilú informáciu, nebudú sem doručovať zásielky. Poštári sa boja," dodal Kuruc, ktorý je už zo situácie taktiež zúfalí.

 
Autor: Andrea Jánošíková 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
VIDEO Narkomani pod oknami policajnej stanice? Predstava, ktorá sa čoskoro môže stať realitou!
Andrea Jánošíková