VIDEO Ťažké ráno pre vodičov: Uzávera diaľnice počas dopravnej špičky!

20. marca 2017, 18:00
Tip redakcii

Diaľnica D1 prešla včera ťažkou skúškou. V čase dopravnej špičky od piatej hodiny ráno do jedenástej hodiny policajti obmedzili pri Blatnom ľavý jazdný pruh v smere do Bratislavy.

Na diaľnici bola zhustená premávka, nič tragické sa však nedialo.

Na diaľnici bola zhustená premávka, nič tragické sa však nedialo.

Autor: TASR

Napriek tomu, že všetci očakávali obrovské zápchy a kolóny, nič dramatické sa nestalo. Vodiči sa riadili predpismi a pokynmi polície, ktorá dohliadala na plynulosť premávky.

Jediným dramatickým momentom bolo zrážka troch vozidiel pri odpočívadle Čataj, kde sa zrazili tri autá. Doplatili na to však len pokrčené plechy.

 

Video: Maarty

Nehoda sa zaobišla bez vážnejších zranení,“ informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihaliková.

Dôvodom skúšky bola príprava bezpečnostných zložiek a Národnej diaľničnej spoločnosti na čiastočnú uzáveru diaľnice D1 počas jej rekonštrukcie a výstavby budúcej križovatky pri Blatnom.

Na vodičov čaká skúška ešte v piatok, keď budú obmedzenia platiť pre smer Bratislava - Trnava od 14.00 do 22.00 h, teda v čase, keď je doprava najhustejšia. Rozostavaná križovatka Blatné sa už raz postarala o úplné uzavretie frekventovanej diaľnice a jej stavba bude vodičov trápiť aj naďalej.

S výstavbou križovatky a rekonštrukciou diaľnice D1 sa má začať v apríli a práce majú trvať až do decembra 2017. Vodiči sa preto musia obrniť trpezlivosťou, čiastočné uzávery diaľnice budú pokračovať. 

Anketa

Veronika, 25

„Ja som na zápchy zvyknutá, do Bratislavy cestujem každé ráno. Ani som to veľmi nepocítila, zdržanie tam nebolo takmer žiadne.“


 

Miroslav, 39 

„Treba to vydržať. Nech sa to spraví čím skôr. Ale ak to bude také ako pri skúške, nie je to až také hrozné.“


Nikola, 25

"Trochu ma to zdržalo, keďže rýchlosť bola obmedzená, ale nič tragické sa nestalo. Úsek bol prejazdný a premávka plynulá." 

 
Autor: ada 
 
Aplikácie 7 plus